Home Kategorie Zdrowie Policja nie chce siłowo usuwać protestujących przeciw obostrzeniom.

Policja nie chce siłowo usuwać protestujących przeciw obostrzeniom.

Policja nie chce siłowo usuwać protestujących przeciw obostrzeniom.

Nowozelandzka policja wykluczyła możliwość siłowego usunięcia pojazdów uczestników protestu przeciw obowiązkowi szczepień na COVID-19 oraz obostrzeniom które panują w Nowej Zelandii.

Protest w Nowej Zelandii jest pokłosiem podobnego protestu, który ma obecnie miejsce w Kanadzie i jest nazywany „Konwojem Wolności”. Mieszkańcy Nowej Zelandii wzięli z nich przykład.

W szczytowym momencie protestu w Wellington brało w nim udział kilka tysięcy osób. Obecnie nadal kilkaset osób prowadzi działania pod budynkiem parlamentu. Ludzie jak nietrudno się domyślić, są zmęczeni obostrzeniami covidowymi.

– „Jakakolwiek akcja z użyciem siły przez policję wiąże się z poważnym ryzykiem wyrządzenia większych szkód niż te, które są spowodowane przez trwający protest” – stwierdził komendant policji Andrew Coster.

Coster podkreślił, że „negocjacje i deeskalacja” to jedyny skuteczny sposób na walkę z tą sytuacją, co jest zupełnie odmiennym podejściem do tego, które zaprezentowała Kanada.

Coster zwraca uwagę, że protest jest co do zasady pokojowy, a sami protestujący nie są agresywni. Jakiekolwiek ostrzejsze działania policji, mogłyby jednak tą sytuację zmienić. Dlatego Coster chce tego uniknąć.

Pilne! Doszło do pierwszego ataku. Rosja zaatakowała Ukrainę.

Źródło:

Do 32% zniżki na zabieg Raspberry Glow z sonoforezą
Do 32% zniżki na zabieg Raspberry Glow z sonoforezą
95,00 zł
140,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Do 32% zniżki na zabieg Raspberry Glow z sonoforezą w P.S. Idealia Beauty Studio

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz