Home Kategorie Zdrowie Mamy się czego bać. Ten wirus jest już w Europie!

Mamy się czego bać. Ten wirus jest już w Europie!

Mamy się czego bać. Ten wirus jest już w Europie!

Dotarł do Wielkiej Brytanii. Jest wysoce śmiertelny, groźniejszy od SARS-CoV-2. Wirus Lassa wywołuje gorączkę krwotoczną, a zarazić można się łatwo. Wirus ten dotarł do Europy.

Do śmierci noworodka z powodu gorączki Lassa doszło w Luton w Wielkiej Brytanii. Ten przypadek, który trafił do Europy z Afryki Zachodniej, wskazuje nam na to, że choroby zakaźne w obecnych czasach, wirusy przenoszą się bardzo łatwo.

W Anglii potwierdzono już trzy przypadki choroby w dwóch placówkach zdrowia. Jak donosi „The Guardian”, Brytyjska Agencja Bezpieczeństwa Zdrowia przeprowadza obecnie ocenę ryzyka wśród personelu szpitali w Luton oraz w Cambridge.

Większość osób, które łapią ten wirus, przechodzą go raczej bezproblemowo, jednak u niektórych pojawiają się bardzo poważne objawy. Na czym więc polega problem? Na tym, że jeżeli Lassa uderzy w Europę w czasie kiedy walczymy z COVID-19, to będziemy mieli do czynienia z naprawdę sporym problemem.

„Trzy potwierdzone przypadki potencjalnie śmiertelnej gorączki Lassa w Wielkiej Brytanii są wyraźnym przypomnieniem faktu, że świat jest naczyniem połączonym. Musimy być gotowi na takie zagrożenie i podjąć działania, które zapobiegną wybuchowi epidemii” – powiedziała dr Melanie Saville, dyrektor ds. rozwoju szczepionek  CEPI.

Według informacji od Głównego Inspektoratu Sanitarnego, wygląda na to, że zakażenia człowieka dochodzi podczas kontaktu z wydalinami szczurów, a także zakażonych lub chorych ludzi. Wirus do organizmu dostaje się zarówno drogą oddechową, pokarmową, drogą płciową itd.

W około 80 proc. przypadków zakażenie przebiega bezobjawowo. W niektórych przypadkach jednak, po około 7-15 dniach okresu inkubacji dochodzi do znacznego pogorszenia stanu chorego. Często pojawia się biegunka czy stany krwotoczne, które są wynikiem uszkodzenia narządów.

Awaria sieci komórkowych w Polsce. „Nie działa internet i przekaźniki”.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

 

 

Bilety do strefy basenowej i spa w Gorącym Potoku w Szaflarach
Bilety do strefy basenowej i spa w Gorącym Potoku w Szaflarach
29,00 zł
39,00 zł
79 dni
do końca oferty!
Bilety do strefy basenowej i spa w Gorącym Potoku w Szaflarach (do -25%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz