Home Kategorie Zdrowie „Szczęśliwi” Czesi mówią, że rozwiązał się problem emerytur. To dzięki covidowi.

„Szczęśliwi” Czesi mówią, że rozwiązał się problem emerytur. To dzięki covidowi.

„Szczęśliwi” Czesi mówią, że rozwiązał się problem emerytur. To dzięki covidowi.

​Z Czech donoszą, że nastąpił spadek liczby osób pobierających emeryturę. Powodem jest covid, który rzekomo „pomógł” Emerytom w dalszej podróży. Tak twierdzą niektórzy Czesi, no cóż.

Jak się okazuje, liczba czeskich emerytów zmniejszyła się w 2021 drugi rok z rzędu. W ciągu dwóch lat ich liczba spadła o 37 000 osób. Dlaczego w ciągu dwóch lat? Bo tyle trwa pandemia covid.

Pod koniec ubiegłego roku czeska Administracja Zabezpieczenia Społecznego wypłacała 2,38 mln emerytur w tym prawie 11-milionowym kraju. Do 2019 roku, liczba emerytów i wypłacanych emerytur stale rosła. Zmieniło się to jednak w roku 2020, gdzie pandemia COVID-19 uderzyła, głównie w emerytów.

Czechy są jednym z krajów o największej liczbie zgonów z powodu Covid-19. Liczba zgonów w tym kraju przekroczyła 38 000 co biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców Czech, jest naprawdę ogromną liczbą.

Według danych Czeskiego Urzędu Statystycznego liczba zgonów wzrosła znacznie i to głównie w okresach, kiedy uderzały w kraj kolejne fale COVID-19 (czyli na wiosnę i jesień). To co jednak jest zastawiające, to fakt, że Czesi cieszą się że zmniejszenia liczby emerytów.

Awaria sieci komórkowych w Polsce. „Nie działa internet i przekaźniki”.

Źródło: nczas.com

eKurs: Opiekun osób starszych
eKurs: Opiekun osób starszych
49,00 zł
209,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: Opiekun osób starszych z zaświadczeniem MEN za 49 zł z Online Edukacja (zamiast 209 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz