Home Kategorie News UWAGA! Stan wyjątkowy w całym kraju! Ukraina reaguje.
3.77K

UWAGA! Stan wyjątkowy w całym kraju! Ukraina reaguje.

UWAGA! Stan wyjątkowy w całym kraju! Ukraina reaguje.

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy Ołeksij Daniłow poinformował w środę o wydaniu rekomendacji w sprawie stanu wyjątkowego na terenie całego kraju. Decyzja nie dotyczy obwodów donieckiego i ługańskiego.

Daniłow zapewnił, że wprowadzenie stanu nadzwyczajnego nie wpłynie „kardynalnie” na życie codzienne Ukraińców. Lokalnie mogą być podejmowane decyzje o zaprowadzeniu godziny policyjnej.

– „Stan wojenny w kraju będzie wprowadzony tylko, jeśli będzie taka konieczność” – dodał Daniłow.

Decyzję o wprowadzeniu stanu wyjątkowego musi zatwierdzić ukraiński parlament.

– „W ukraińskich regionach graniczących z Rosją, Białorusią, niekontrolowanym przez rząd w Kijowie terytorium Ukrainy i na terytorium nadmorskim obowiązują dodatkowe ograniczenia” – poinformowała w środę ukraińska straż graniczna.

Ograniczenia dotyczą m.in. przebywania na terytoriach przygranicznych w nocy, ruchu transportu drogami, które nie występują w rejestrze dróg i prowadzą do granicy. Tymczasowe obostrzenia obejmują też przebywanie w pasie przygranicznym cudzoziemców oraz m.in. korzystanie ze stacji radiowych, a także lotów dronów, nagrywania i fotografowania składu osobowego oraz obiektów straży granicznej.

W środę został też poparty projekt ustawy, który pozwala osobom cywilnym nosić broń. Z przepisów, proponowanych „ze względu na obecne zagrożenia”, ma być wyłączona broń krótka.

– „Przyjęcie tej ustawy jest w pełni zgodne z interesami państwa i społeczeństwa” – oświadczyli autorzy projektu, dodając, że nowe przepisy są potrzebne „ze względu na obecne zagrożenia dla obywateli Ukrainy”.

Projekt zakłada zdefiniowanie prawa do posiadania cywilnej broni ostrej oraz reguł dotyczących otrzymania zezwolenia na broń oraz opracowanie rejestru takiej broni. Przewidziane jest wykorzystanie broni w celach samoobrony. Projekt mówi też o uregulowaniu zasad wwożenia broni oraz amunicji, a także handlu nimi.

Płonie elektrownia na Ukrainie. Ciągły ostrzał utrudnia akcję gaśniczą [WIDEO]

Źródło: PAP

eKurs: Microsoft Office Master
eKurs: Microsoft Office Master
29,00 zł
99,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Kurs online: pakiet 15 kursów Microsoft Office z dyplomem od 29 zł z firmą Expose

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz