Home Kategorie News Nowa szczepionka wkrótce trafi do Polski. „Wielu wątpiących powinno się zaszczepić”.

Nowa szczepionka wkrótce trafi do Polski. „Wielu wątpiących powinno się zaszczepić”.

Nowa szczepionka wkrótce trafi do Polski. „Wielu wątpiących powinno się zaszczepić”.

Fakt informuje, że rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 preparatem firmy Novavax rozpocznie się 1 marca i niedługo później pierwsi chętni zostaną zaszczepieni. W pierwszej transzy przyjedzie do nas milion dawek.

Nowa szczepionka na COVID-19 pojawi się w Polsce już niedługo. Od 1 marca ma ruszyć rejestracja na szczepienie preparatem Nuvaxovid, który produkuje firma Novavax.

Na łamach gazety Adam Niedzielski stwierdził, że liczy, iż dzięki nowemu preparatowi na rynku powiększy się w Polsce poziom wyszczepienia. W tym momencie w pełni zaszczepionych w naszym kraju jest 22,1 mln osób.

– „To tradycyjna białkowa szczepionka na wzór szczepionek, którymi szczepimy się od dziesiątek lat. […] Wszystkie preparaty dopuszczone w UE i Polsce są skuteczne i bezpieczne, ale wiem, że wiele osób żywi zaufanie właśnie do tej tradycyjnej szczepionki. Wielu dotychczas wątpiących powinno się teraz zaszczepić” – dodał szef MZ.

Komisja Europejska w grudniu 2021 roku dopuściła do obrotu w UE szczepionkę Novavax dla osób w wieku od 18 lat. To piąta zalecana w UE szczepionka przeciw COVID-19.

UWAGA! Stan wyjątkowy w całym kraju! Ukraina reaguje.

Źródło: Fakt

Pakiety day spa dla 1-2 osób
Pakiety day spa dla 1-2 osób
99,99 zł
250,00 zł
180 dni
do końca oferty!
Pakiety day spa z masażem twarzy i więcej za 89,99 zł i inne opcje w JUGI – Kosmetologia & SPA

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz