Home Kategorie News Panika w Kijowie. Drogi zablokowane. Kolejki na stacjach.
2.55K

Panika w Kijowie. Drogi zablokowane. Kolejki na stacjach.

Panika w Kijowie. Drogi zablokowane. Kolejki na stacjach.

Od czwartku w Kijowie zamknięte są szkoły i przedszkola. Szpitale, przychodnie oraz cały system opieki zdrowotnej działa w trybie gotowości. W stolicy tworzą się ogromne korki.

– „Od dziś w stolicy nie działają szkoły i przedszkola. Szpitale, przychodnie i cały system opieki zdrowotnej działa w trybie gotowości. Osoby odpowiedzialne zostały zobowiązane do zapewnienia ludności dostępu do schronów” – czytamy w oświadczeniu wydanym w czwartek przez sztab kryzysowy władz Kijowa.

– „Każdy, kto nie jest zaangażowany w pracę infrastruktury krytycznej i zaopatrzenia miasta, zostańcie w domu i bądźcie gotowi, by udać się do schronu, gdy włączą się syreny” – dodano.

W czwartek rano korespondentka Polskiej Agencji Prasowej dwukrotnie słyszała syreny alarmowe. Wcześniej dało się słyszeć eksplozje.

Władze apelują do mieszkańców o pozostanie w domach.

– „Uwaga! Zarejestrowano zagrożenie z powietrza! W razie włączenia syren prosimy wszystkich, by pilnie udali się do schronów cywilnych” – wzywają kijowskie władze.

Drogi wyjazdowe z miasta są zakorkowane. Na stacjach benzynowych tworzą się kolejki. Nadal działa transport publiczny. Można też płacić kartami. Obecnie nie zarejestrowano problemów z siecią.

Obywatele kupują zapasy wody, kaszy oraz innych produktów pierwszej potrzeby.

Prezydent Wołodymyr Zełenski ogłosił stan wojenny w całym kraju po tym, gdy w nocy ze środy na czwartek Rosja zbrojnie zaatakowała Ukrainę.

Putin zabija cywilów! Nie żyje 17-letni chłopak.

Źródło: PAP

Skaling, piaskowanie, fluoryzacja
Skaling, piaskowanie, fluoryzacja
99,99 zł
Oferta zakończona!
Pakiet stomatologiczny od 99,99 zł w Przychodni Specjalistycznej Ewy Konopelko-Śliżewskiej – 2 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz