Home Kategorie News Wstrząsające nagrania z Ukrainy. Kule ognia i słupy czarnego dymu nad miastami [WIDEO]
7.18K

Wstrząsające nagrania z Ukrainy. Kule ognia i słupy czarnego dymu nad miastami [WIDEO]

Wstrząsające nagrania z Ukrainy. Kule ognia i słupy czarnego dymu nad miastami [WIDEO]

W social mediach pojawiają się kolejne zdjęcia i filmy ukazujące ataki Rosji na Ukrainę. Efekty wybuchów zarejestrowano m.in. w Winnicy i Charkowie.

Rosja zaatakowała Ukrainę w nocy ze środy na czwartek. Pociski rakietowe i artyleryjskie spadły m.in. na Kramatorsk, Odessę, Kijów, Charków, Mariupol, Dnipro, Berdiańsk, Kachowka, Swatowe, Mikołajów, Iwano-Frankowsk, Winnicy i Humań.

Dziennik „Ukraińska Prawda” opublikował nagranie z ataku na skład amunicji w miejscowości Kalinówka w obwodzie winnickim. Na filmie widać kłęby gęstego dymu. Eksperci twierdzą, że w pierwszej fali ataków Rosjanie zbombardowali infrastrukturę wojskową.

W ogniu stanęło też lotnisko w Iwano-Frankowsku na zachodzie kraju. W sieci pojawiło się nagranie, jak jeden z pocisków spada na budynki lotniska. Z okien mieszkań w mieście dało się zauważyć słup czarnego dymu znad portu lotniczego. Wstrząsające filmy opublikowali też Ukraińcy mieszkający w Charkowie. Wśród nich nagranie, na którym widać dwa płonące punkty na miejscowym lotnisku.

Rosyjskie wojsko przy wsparciu m.in. pojazdów opancerzonych przekroczyło granicę państwową Ukrainy w obwodach czernichowskim, sumskim, ługańskam i charkowskim – poinformowała straż graniczna Ukrainy i MSW. Według dotychczasowych informacji władz w Kijowie zginęło do tej pory 40 żołnierzy.

Panika w Kijowie. Drogi zablokowane. Kolejki na stacjach.

Mazury: 2-7 nocy w domku z wyżywieniem
Mazury: 2-7 nocy w domku z wyżywieniem
399,00 zł
660,00 zł
101 dni
do końca oferty!
Mazury: 2-7 nocy w domku dla 2-4 osób z wyżywieniem HB i więcej w Ośrodku Wypoczynkowym Sasek

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz