Home Kategorie News NATO reaguje na inwazję Rosji na Ukrainę. „Uruchomiliśmy nasze plany obronne”.
10.77K

NATO reaguje na inwazję Rosji na Ukrainę. „Uruchomiliśmy nasze plany obronne”.

NATO reaguje na inwazję Rosji na Ukrainę. „Uruchomiliśmy nasze plany obronne”.

W piątek odbędzie się nadzwyczajny szczyt przywódców NATO. Sekretarz Jens Stoltenberg poinformował, że Kreml niszczy demokrację i dokonał nieuzasadanionego ataku na Ukrainę.

W czwartek Stoltenberg podsumował najnowsze konsultacje członków NATO po ataku Rosji na Ukrainę. Sekretarz generalny przekazał, że jednostek Sojuszu obecnie nie ma na terenie Ukrainy i zapowiedział, że każdy fragment ziemi państwa należących do Paktu będzie broniony przed zagrożeniami.

– „W piątek odbędzie się nadzwyczajny szczyt szefów państw i rządów NATO” – poinformował sekretarz generalny NATO. Przywódcy spotkają się za pomocą wideokonferencji.

– „Atak na jednego członka NATO będzie traktowany jak atak na wszystkich. Uruchomiliśmy dziś nasze plany obronne” – przekazał Stoltenberg.

Wcześniej o konsultacje w ramach art. 4 Paktu Północnoatlantyckiego apelowała m.in. Polska i Litwa.

– „Rosja dąży do napisania historii od nowa. Odmawia Ukrainie jej prawa do niepodległości i próbuje odtworzyć strefy wpływów” – dodał szef NATO.

Podkreślił, że głównym celem Sojuszu jest obecnie niedopuszczenie do rozlania się konfliktu rosyjsko-ukraińskiego na jakiekolwiek państwo członkowskie.

W nocy ze środy na czwartek prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił w telewizyjny wystąpieniu rozpoczęcie „operacji specjalnej w Donbasie”. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wprowadził stan wojenny na terenie całego kraju.

Wstrząsające nagrania z Ukrainy. Kule ognia i słupy czarnego dymu nad miastami [WIDEO]

Źródło: PAP

Sesja floatingu w kabinie
Sesja floatingu w kabinie
74,99 zł
100,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Relaksujący floating w kabinie: godzinna sesja za 74,99 zł i więcej w gabinecie Floating Cieszyn (do -34%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz