Home Kategorie News Rosjanie chcą przejąć Czarnobyl. Dostali się do zamkniętej strefy.
3.52K

Rosjanie chcą przejąć Czarnobyl. Dostali się do zamkniętej strefy.

Rosjanie chcą przejąć Czarnobyl. Dostali się do zamkniętej strefy.

Rosyjscy żołnierze z terenów Białorusi przedostali się do zamkniętej strefy w Czarnobylu. Zagrożone są skażone składowiska radioaktywne.

Rosja rozpoczęła atak na Ukrainę w nocy ze środy na czwartek. Inwazja została przeprowadzona z kilku kierunków jednocześnie.

Anton Heraszczenko, były deputowany do Rady Najwyższej Ukrainy i doradca ministra spraw wewnętrznych przekazał na Facebooku wieści z frontu północnego. Według jego informacji wojska rosyjskie z terenu Białorusi przedostały się do zamkniętej strefy w Czarnobylu. W 1986 roku doszło tam do największej w historii awarii atomowej. Od tamtej pory najbliższa okolica jest tam ściśle kontrolowana.

Rosyjskim wojskom ma chodzić o składowiska odpadów radioaktywnych chronionych przez ukraińskich żołnierzy. Były deputowany ostrzega, że uszkodzenie składowiska może wznieść w atmosferę radioaktywną chmurę zagrażającą reszcie Europy. Władze Ukrainy od 19 lutego zamknęły dla turystów graniczącą z Białorusią Strefę Wykluczenia wokół elektrowni w Czarnobylu. Decyzja była uzasadniona „przyczynami technicznymi”.

Czarnobylska strefa zamknięta znajduje się ok. 100 km na północ od Kijowa. Władze stolicy ogłosiły w czwartek alarm przeciwlotniczy i zaapelowały do mieszkańców o udanie się do schronów.

Wstrząsające nagrania z Ukrainy. Kule ognia i słupy czarnego dymu nad miastami [WIDEO]

Wybielanie zębów
Wybielanie zębów
199,99 zł
400,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Wybielanie zębów od 199,99 zł w Przychodni Specjalistycznej Ewa Konopelko-Śliżewska – 2 lokalizacje (do -55%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz