Home Kategorie News Niespokojnie w Rosji. Tysiące ludzi wyszło na ulice. Są aresztowani.
7.24K

Niespokojnie w Rosji. Tysiące ludzi wyszło na ulice. Są aresztowani.

1083 osoby zostały zatrzymane w czwartek przez policję w 48 miastach Rosji na akcjach protestacyjnych związanych z inwazją na Ukrainę. Ponad 500 osób zostało aresztowanych w Moskwie.

Rosja zaatakowała Ukrainę w nocy ze środy na czwartek. Wcześniej Władimir Putin ogłosił „rozpoczęcie specjalnej operacji w Donbasie”.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełeński wprowadził stan wojenny na terenie całego kraju. Społeczność międzynarodowa po raz kolejny potępiła działania Kremla, podtrzymując i zaostrzając gospodarcze sankcje. Rosjanie jednak idą nadal w głąb Ukrainy.

Część obywateli Rosji nie akceptuje działań swojego rządu. W czwartek na ulice 48 rosyjskich miast wyszły tysiące osób, aby demonstrować swój sprzeciw przeciwko agresji na Ukrainę.

Największy protest miał miejsce w stolicy. Tam służby zatrzymały ponad 500 osób (choć nieoficjalnie mówi się nawet o ponad 850).

W ciągu dnia stołeczna prokuratura i MSW zagroziły odpowiedzialnością, w tym karną, uczestnikom akcji antywojennych, nazywając je „odbywającymi się bez zezwolenia”. Niezależne radio Echo Moskwy podaje, że policja zatrzymywała zarówno protestujących, jak i dziennikarzy.

Udana zasadzka ukraińskiej armii. Zniszczono kilkanaście rosyjskich czołgów.

Źródło: PAP, fot. Kirill Kudryavtsev/AFP/East News

Pakiet wellness & spa dla 1-2 os.
Pakiet wellness & spa dla 1-2 os.
89,00 zł
270,00 zł
180 dni
do końca oferty!
Pakiety spa dla 1 osoby (od 89 zł) lub 2 osób (od 129 zł) w Wellenss&Beauty Clinical w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
7
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz