Home Kategorie News Strzały w dzielnicy rządowej w Kijowie. Rosjanie chcą zlikwidować władze Ukrainy.
3.74K

Strzały w dzielnicy rządowej w Kijowie. Rosjanie chcą zlikwidować władze Ukrainy.

Strzały w dzielnicy rządowej w Kijowie. Rosjanie chcą zlikwidować władze Ukrainy.

W pobliżu dzielnicy rządowej w Kijowie słychać strzały – przekazała w piątek agencja AP. Według ukraińskich władz, wojska rosyjskie zbliżają się do Kijowa, a ich celem jest zajęcie stolicy i likwidacja obecnych władz Ukrainy.

Ukraińska armia poinformowała w piątek, że rosyjskie wojska próbują podejść pod Kijów siłami pancernymi od strony Czernihowa i Iwankowa. Aby spowolnić natarcie siły ukraińskie wysadziły dwa mosty. Informowano też o zaciętych walkach w okolicach Dymeru i Iwankowa.

Kijów znalazł się w piątek nad ranem pod ciężkim ostrzałem rakietowym Rosjan. Później w stolicy władze miasta kilkukrotnie ogłaszały alarm przeciwlotniczy i wezwały mieszkańców do udania się do najbliższych schronów. Na nagraniach słychać eksplozje.

Media informowały o działających w mieście rosyjskich sabotażystach. Wojsko apelowało do mieszkańców o informowanie o ruchach dywersantów i atakowanie wroga koktajlami Mołotowa. Korespondent wojenny Micke Eckel podał, że na rogach kijowskich ulic pojawili się Ukraińcy w cywilnych ubraniach, uzbrojeni w karabiny AK-47 i wyrzutnie RPG.

Rosyjscy dywersanci przedostali się do Kijowa. Zostali zastrzeleni [DRASTYCZNE WIDEO]

Makijaż permanentny
Makijaż permanentny
99,99 zł
600,00 zł
Oferta zakończona!
Makijaż permanentny: kreska górna lub dolna za 99,99 zł i więcej opcji w PermLab

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz