Home Kategorie News PILNE! Polska zamyka przestrzeń powietrzną dla Rosji.
2.07K

PILNE! Polska zamyka przestrzeń powietrzną dla Rosji.

PILNE! Polska zamyka przestrzeń powietrzną dla Rosji.

„Poleciłem przygotowanie uchwały Rady Ministrów, która doprowadzi do zamknięcia przestrzeni powietrznej nad Polską dla rosyjskich linii lotniczych” – poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Zamknięcie przestrzeni powietrznej dla rosyjskich samolotów wcześniej zarządziła też Wielka Brytania. W odpowiedzi na tę decyzję Rosja zakazała wykorzystania jej przestrzeni powietrznej dla rejsów samolotów związanych z UK. Mowa też o przelotach tranzytowych.

W czwartek również Mołdawia zamknęła swoją przestrzeń powietrzną. Takie same kroki podejmie też Polska. Premier Mateusz Morawiecki poinformował o tym m.in. poprzez media społecznościowe.

Apele w sprawie zamknięcia polskiej przestrzeni powietrznej dla rosyjskich samolotów pojawiały się w piątek w social mediach. Z wnioskiem o działanie zwrócił się do ministra infrastruktury m.in. przewodniczący sejmowej komisji infrastruktury Paweł Olszewski.

O tym, że trzeba natychmiast „zamknąć przestrzeń powietrzną dla rosyjskich samolotów nad Polską i państwami UE oraz maksymalnie skrócić procedury pobytu w Polsce uchodźcom z Ukrainy” – pisał też w piątek na Twitterze szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Poseł Konfederacji Robert Winnicki napisał z kolei, że „Polska przestrzeń powietrzna jest obecnie jednym z głównych kanałów transportu lotniczego z Rosji na Zachód” i że „należy, ze względów bezpieczeństwa, zamknąć przestrzeń dla Rosjan do zakończenia działań wojennych na Ukrainie i wezwać do tego samego Bałtów, Skandynawów oraz Rumunów”.

Płonie siedziba SBU na Ukrainie. „W budynek trafiły dwa pociski” [WIDEO]

Białka Tatrzańska: 1-7 nocy z wyżywieniem i opcją term
Białka Tatrzańska: 1-7 nocy z wyżywieniem i opcją term
259,00 zł
359,00 zł
146 dni
do końca oferty!
Białka Tatrzańska: 1-7 nocy dla 2 osób ze śniadaniami lub wyżywieniem HB, opcją term i więcej w Dworku Myśliwskim Hubert

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz