Home Kategorie News Orlen wprowadza limity na paliwo. Ograniczenia w tankowaniu.
7.95K

Orlen wprowadza limity na paliwo. Ograniczenia w tankowaniu.

Orlen wprowadza limity na paliwo. Ograniczenia w tankowaniu.

50 litrów paliwa dla samochodów osobowych, 500 litrów dla ciężarówek – takie limity sprzedaży wprowadził na swoich stacjach Orlen. Koncern zapowiedział, że to rozwiązanie tymczasowe.

Wojna na Ukrainie i trwające w internecie akcje dezinformacyjne sprawiły, że na stacjach paliw potworzyły się ogromne kolejki samochodów. Sztucznie stworzony „wzmożony ruch” sprawił, że na niektórych stacjach zabrakło paliwa.

Orlen zareagował i wprowadził ograniczenia w tankowaniu. Każdy kierowca będzie mógł zatankować bak swojego samochodu, ale nie więcej. W praktyce oznacza to ograniczenie sprzedaży do 50 litrów w przypadku samochodów osobowych i 500 litrów w przypadku samochodów ciężarowych.

Orlen podkreślił, że wskutek najazdu klientów sprzedaż jest dwukrotnie wyższa, niż normalnie. Z tego właśnie powodu niezbędne jest wprowadzenie ograniczeń: klienci często tankowali nie tylko samochody, lecz starali się także zdobyć paliwo „na zapas” do kanistrów.

– „Niezwłocznie po rozładowaniu ruchu sprzedaż wróci do normalnego trybu. Jednocześnie podkreślamy, że paliwa nie zabraknie. Dostawy na nasze stacje są realizowane i dysponujemy zapasami zapewniającymi ich ciągłość” – zapewniła rzeczniczka prasowa koncernu Joanna Zakrzewska.

PILNE! Polska zamyka przestrzeń powietrzną dla Rosji.

Tajski Rytuał
Tajski Rytuał
99,99 zł
140,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Rytuał za 99,99 zł w Oasis-Med Spa w Toruniu (zamiast 140 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz