Home Kategorie Życie Caritas Polska włącza się do akcji. Przekazuje 100 000 PLN na pomoc dla Ukrainy.

Caritas Polska włącza się do akcji. Przekazuje 100 000 PLN na pomoc dla Ukrainy.

Caritas Polska włącza się do akcji. Przekazuje 100 000 PLN na pomoc dla Ukrainy.

Caritas Polska przekazuje 100 tys. zł na bieżące działania kryzysowe ukraińskich Caritas i ogłasza zbiórkę  „Pomoc dla Ukrainy”. Wśród najpilniejszych potrzeb są min. koce i środki czystości.

– „Zdecydowaliśmy o natychmiastowym przekazaniu 100 tys. zł na rzecz Ukrainy. Środki zostaną przekazane Caritas Ukraina Kościoła Grekokatolickiego i Caritas-SPES Kościoła Rzymskokatolickiego na zabezpieczanie bieżących przygotowań do sytuacji kryzysowej w placówkach objętych wsparciem organizacji. Wśród najpilniejszych potrzeb jest zaopatrzenie ich w żywność, środki higieniczne, ale także zapewnienie konkretnej pomocy materialnej: zakup koców, śpiworów, materaców czy kuchni polowych. Potrzebna jest także pomoc psychologiczna dla dzieci, dla których ostatnie wydarzenia były bardzo traumatyczne. Sytuacja pozostaje bardzo dynamiczna i zakres potrzeb będzie ewoluował w czasie. Obie organizacje na bieżąco monitorują rozwój wypadków i będą określać skalę potrzebnego wsparcia, również w przypadku możliwych przesiedleń ludności z terenów zagrożonych działaniami zbrojnymi. Pozostajemy solidarni z naszym wschodnim sąsiadem i mamy nadzieję, że dalsza inwazja Rosji zostanie zatrzymana” – tłumaczy ksiądz Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.

– „Jeśli dojdzie do wzrostu liczby osób uciekających przed niebezpieczeństwem, będziemy bazować na ścisłej współpracy z diecezjalnymi Caritas oraz odpowiednimi służbami. Podobnie jak w kryzysie na granicy polsko-białoruskiej, bardzo ważnym elementem ewentualnych reakcji byłaby współpraca z przygranicznymi parafiami. Caritas w Polsce przygotowuje miejsca, które mogłyby posłużyć do zakwaterowania uchodźców z Ukrainy po wcześniejszym uzgodnieniu warunków i zasad z lokalnymi wojewodami” – przekazuje Małgorzata Jarosz-Jarszewska zastępca dyrektora Caritas Polska, która jest odpowiedzialna za obszar pomocy krajowej.

– „Będziemy w miarę potrzeb wspierać Ukrainę na miejscu” – tłumaczy Jarosław Bittel.

Jak pomóc?

Dokonując wpłaty na stronie caritas.pl

Wpłacając dowolną kwotę na konto: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem UKRAINA

Wysyłając SMS pod numer 72052 o treści UKRAINA (koszt 2,46 zł z VAT).

Kochani, nieśmy pomoc.

Rosyjscy dywersanci przedostali się do Kijowa. Zostali zastrzeleni [DRASTYCZNE WIDEO]

Źródło: Caritas.pl

Odgrzybianie i serwis klimatyzacji
Odgrzybianie i serwis klimatyzacji
23,99 zł
29,99 zł
29 dni
do końca oferty!
Ozonowe odgrzybianie klimatyzacji z kontrolą sprawności za 29,99 zł i więcej opcji w Auto Servis

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz