19.95K
Pilne! Francuzi przechwycili rosyjski statek. Naruszył on nałożone sankcje.

Francuska marynarka wojenna przechwyciła w Kanale La Manche rosyjski statek towarowy. Jest to efekt sankcji, które Unia Europejska nałożyła na Rosję w wyniku jej agresji na Ukrainę.
Statek, który został przechwycony w Kanale La Manche, zmierzał do Sankt Petersburga. Statek został przechwycony w wyniku sankcji, które zostały nałożone na Rosję.
– „Statek został skierowany do portu w Boulogne-sur-Mer, gdzie jest kontrolowany przez urzędników celnych” – przekazała agencja Reutera.
– „Rosyjska ambasada w Paryżu domaga się wyjaśnień w sprawie zajętego okrętu” – poinformowała z kolei agencja RIA.
Przywódcy Unii Europejskiej stwierdzili w czwartek to, że nałożą nowe sankcje na rosyjski sektor finansowy, energetyczny i transportowy oraz wprowadzą kontrolę eksportu. W dodatku należy zauważyć, że na kolejne osoby nałożone zostały sankcje.
Źródło: onet.pl
Twoja reakcja?

Super
11

Ha ha
0

Wow
0

Smutny
0

Zły
2
Zostaw swój komentarz