Home Kategorie Życie Polacy boją się, że wojna dojdzie do nas. Czy mamy się czego obawiać?
24.49K

Polacy boją się, że wojna dojdzie do nas. Czy mamy się czego obawiać?

Polacy boją się, że wojna dojdzie do nas. Czy mamy się czego obawiać?

Ogromna większość Polaków poważnie traktuje agresję Rosji na Ukrainę i boi się wojny, a nawet bezpośredniego ataku na nasz kraj.

W dzień po rosyjskim ataku na Ukrainę IBRIS przeprowadził badanie sondażowe, gdzie jednym z głównych pytań było, czy Polacy boją się wojny. Aż 78% pytanych odpowiedziało twierdząco. W 10-stopniowej skali, 42% z obawiających się wojny, zaznaczyło najwyższy 10. stopień strachu.

Polaków zapytano też szczegółowo, czego boją się najbardziej. Aż 65% ankietowanych uznało, że najbardziej obawia się „bezpośredniego naruszenia bezpieczeństwa i granic Polski”. Równie dużo, bo aż 60 proc. pytanych, obawia się, że w perspektywie konfliktu dojdzie do załamania ekonomicznego.

Polaków zapytano również, czy obawiają się, że wojna Rosji z Ukrainą może doprowadzić do tego, iż Polska wpadnie w rosyjską strefę wpływów. Takiej perspektywy nadal obawia się prawie 42 proc. badanych. Blisko 39% ankietowanych boi się zaś, że dojdzie do „całkowitej zmiany sił i granic w Europie z dominującą rolą Rosji”.

Jak jednak podaje Rzeczpospolita, od momentu wybuchu wojny na Ukrainie znacząco wzrosła liczba tych, którzy chcą wstąpić w szeregi Wojska Polskiego.

„Koniec Putina jest bliski”. Były polski szpieg mówi o przewrocie w Rosji.

Źródło: Rzeczpospolita

Wieloetapowe oczyszczanie twarzy
Wieloetapowe oczyszczanie twarzy
79,99 zł
90 dni
do końca oferty!
12-etapowa pielęgnacja twarzy za 69,99 zł i więcej opcji w Salonie Urody Glamour

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz