Home Kategorie News Brutalni rosyjscy najemnicy przerzuceni do Kijowa. „Chcą na rozkaz Kremla zamordować prezydenta”.
11.44K

Brutalni rosyjscy najemnicy przerzuceni do Kijowa. „Chcą na rozkaz Kremla zamordować prezydenta”.

Brutalni rosyjscy najemnicy przerzuceni do Kijowa. „Chcą na rozkaz Kremla zamordować prezydenta”.

Ponad 400 rosyjskich najemników z tzw. grupy Wagnera działa w Kijowie. Za cel mają prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego oraz członków rządu.

– „Ponad 400 rosyjskich najemników działa w Kijowie, by na rozkaz Kremla zamordować prezydenta Zełenskiego i członków jego rządu oraz przygotować grunt pod przejęcie władzy przez Moskwę” – poinformował „The Times”.

O tym, że prezydent Ukrainy jest celem numer jeden pisał też Bild. O potencjalnym zagrożeniu dla Zełenskiego mówił też rzecznik Departamentu Stanu USA Ned Price.

– „Prezydent Zełenski uosabia demokratyczne aspiracje i ambicje Ukrainy i narodu ukraińskiego, dlatego też pozostaje głównym celem Rosjan” – podkreślił w wypowiedzi dla amerykańskiej stacji telewizyjnej CNN.

Tzw. grupa Wagnera to prywatna rosyjska firma wojskowa należąca do zaufanego współpracownika Władimira Putina – oligarchy Jewgienija Prigożyna. Działa ona jako „długie ramię” Kremla i jest wysyłana do miejsc konfliktów, w które Rosja oficjalnie nie jest zaangażowana. Od połowy grudnia ubiegłego roku wagnerowcy są objęci unijnymi sankcjami za tortury, egzekucje i zabójstwa m.in. w Libii, Syrii i Donbasie.

Polacy boją się, że wojna dojdzie do nas. Czy mamy się czego obawiać?

Oczyszczanie skóry
Oczyszczanie skóry
59,99 zł
140,00 zł
90 dni
do końca oferty!
10-etapowe oczyszczanie skóry twarzy za 59,99 zł w Salonie Fryzur i Kosmetyki Joanna Kwaśniewska (do -62%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz