Home Kategorie News „Jest jeszcze większe piekło niż wczoraj”. Śmierć i obraz zniszczeń po ostrzale w Charkowie.
5.39K

„Jest jeszcze większe piekło niż wczoraj”. Śmierć i obraz zniszczeń po ostrzale w Charkowie.

Charków został w poniedziałek ostrzelany przez Rosjan rakietami Grad. Zginęło co najmniej 11 osób. Po 18:00 polskiego czasu pojawiły się doniesienia o kolejnym ataku i eksplozjach.

Charków broni się przed zmasowanymi atakami Władimira Putina. W poniedziałek miasto zostało ostrzelane rakietami Grad.

– „To, co teraz dzieje się w Charkowie, to zbrodnia wojenna! To ludobójstwo ukraińskiego narodu” – komentował potem szef charkowskich władz obwodowych Ołeh Syniehubow.

Podkreślił jednocześnie, że Rosjanie ostrzeliwują całe dzielnice mieszkalne, gdzie nie ma infrastruktury krytycznej i nie ma pozycji sił zbrojnych Ukrainy, w które Rosjanie mogliby celować.

– „Giną dziesiątki cywilów. Dzieje się to w dzień, kiedy ludzie wyszli do aptek, po jedzenie, po wodę. To zbrodnia. Rosja wykorzystuje ciężką artylerię!” – alarmował.

Zdjęcia i nagrania po ostrzale są dramatyczne, często zbyt drastyczne, by można było je opublikować.

– „Dziś w Charkowie jest jeszcze większe piekło niż wczoraj. Tu na zdjęciu pocisk uderzył w okno w kuchni, kobiecie urwało nogę, zmarła w szpitalu” – napisała kilka godzin po ataku prokurator generalna Ukrainy Irina Venediktova.

Według danych Ukraińskiej Prawy ostrzelano kwartał zabudowań, w którym znajduje się oddział straży pożarnej, magazyny i garaże. Szacunki na poniedziałkowe popołudnie wskazują, że wskutek ostrzału zginęło co najmniej 11 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych. Władze obawiają się jednak, że tragiczny bilans jeszcze wzrośnie.

„Wszyscy do schronów! Chroń nas Boże”. Trwa ostrzał rakietowy.

Wyborcza.pl: 8 tygodni subksrybcji
Wyborcza.pl: 8 tygodni subksrybcji
1,00 zł
23 dni
do końca oferty!
1 zł: pierwsze 8 tygodni Wysokie Obcasy, Magazyn Książki i Wyborcza.pl

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz