Home Kategorie News Ukraińskie samoloty polecą z polskich lotnisk? Kancelaria Prezesa Rady Ministrów komentuje.
13.24K

Ukraińskie samoloty polecą z polskich lotnisk? Kancelaria Prezesa Rady Ministrów komentuje.

Ukraińskie samoloty polecą z polskich lotnisk? Kancelaria Prezesa Rady Ministrów komentuje.

Jak poinformowało Dowództwo Sił Powietrznych Ukrainy, „jeśli zajdzie taka konieczność myśliwce będą mogły stacjonować na polskich lotniskach, z których ukraińscy piloci będą wykonywać misje bojowe”.

Z informacji przekazanych przez Ukrainę wynika, że ich siły zbrojne dostaną od sojuszników 70 samolotów. Jak podaje Dowództwo Sił Powietrznych Ukrainy, kraj ten ma otrzymać 16 myśliwców MIG-29 z Bułgarii, 12 myśliwców MIG-29 ze Słowacji i 28 MIG-ów z Polski. Do tego należy doliczyć też 14 jednostek Su-25 również z Bułgarii.

Interia, powołując się na swoje źródła w KPRM, podała, że nie mogą odnieść się do informacji przekazanych przez Ukrainę.

– „Obecnie wiadomości dotyczące wojska są objęte najwyższymi klauzulami tajności. Nie będziemy ich przekazywać dziennikarzom” – przekazał Interii jeden z bliskich współpracowników premiera Mateusza Morawieckiego.

W tym czasie dziennikarz Radia Wnet Łukasz Jankowski przekazał nieoficjalne doniesienia o tym, że Polska ma zerwać stosunki dyplomatyczne z Rosją. Dziennikarz twierdzi, że nasz kraj niedługo ma opuścić rosyjski ambasador.

– „Nie mamy dziś z Rosją relacji, które pozwalają na osiąganie celów metodami dyplomatycznymi” – na antenie Radia Wnet przyznał Paweł Jabłoński, wiceszef MSZ. Nie potwierdził jednak doniesień dziennikarza. Sam Jankowski złagodził zaś swoje wiadomości.

– „Chociaż teraz pojawiają się informacje, że ciągle trwają analizy co zrobić z panem ambasadorem i kiedy. Sytuacja jest płynna i nie ma ostatecznej decyzji” – napisał na Twitterze dziennikarz. W nieoficjalnych rozmowach źródła Interii w KPRM tonują nastroje.

– „Rząd obecnie nie planuje cofnięcia uwierzytelnienia dla ambasadora Rosji w Polsce” – usłyszeliśmy od bliskich współpracowników szefa rządu. Jak jednak ustaliliśmy nieoficjalnie, nie da się wykluczyć zerwania stosunków dyplomatycznych z Rosjanami.

„Jest jeszcze większe piekło niż wczoraj”. Śmierć i obraz zniszczeń po ostrzale w Charkowie.

Źródło: Interia

Wyszczuplanie i modelowanie ciała
Wyszczuplanie i modelowanie ciała
249,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Wyszczuplanie i modelowanie sylwetki: od 249 zł za 12 zabiegów i więcej opcji w Instytucie Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz