Home Kategorie News Trwa zmasowany ostrzał. „Rosyjski wróg bezlitośnie zabija cywilów” [WIDEO]

Trwa zmasowany ostrzał. „Rosyjski wróg bezlitośnie zabija cywilów” [WIDEO]

Trwa zmasowany ostrzał. „Rosyjski wróg bezlitośnie zabija cywilów” [WIDEO]

7 osób zginęło, a 24 – w tym jedno dziecko – zostały ranne podczas wtorkowego ostrzału siedziby władzy obwodu charkowskiego. W centrum miasta przeprowadzono atak rakietowy. Do sieci trafiły nagrania.

Rosja kontynuuje agresję na Ukrainę. Jednym z głównych celów rosyjskiej armii jest przejęcie kontroli nad Charkowem. We wtorek rano poinformowano o ataku rakietowym i ostrzale przez siły rosyjskie siedziby władz obwodu charkowskiego.

Znany jest już tragiczny bilans tego zdarzenia. Jak podała agencja Ukrinform, powołując się na szefa administracji obwodowej Ołeha Syniehubowa, 7 osób zginęło, a 24 – w tym jedno dziecko – odniosło obrażenia.

– „Rosyjski wróg bezlitośnie zabija cywilnych mieszkańców obwodu charkowskiego! Dziś pociski trafiały w dzielnice mieszkaniowe, w centrum miasta, w szpital, w uniwersytet. Spokojni ludzie szli do aptek i sklepów spożywczych” – podkreślił Syniehubow.

Wcześniej podano, że co najmniej 10 osób zginęło, a ponad 35 zostało rannych w rosyjskich ostrzałach Charkowa. Na główny plac miasta – plac Wolności – spadła rakieta klasy Kalibr. Po kilku minutach doszło do powtórnego ataku analogiczną rakietą, tym razem w budynek.

Atak rakietowy w centrum Charkowa. Kula ognia obok budynku władz.

Godzinny masaż ciała
Godzinny masaż ciała
99,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Godzinny masaż ciała dla 1 osoby za 99,99 zł w salonie Perła Młodości w Bielsku-Białej

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz