Home Kategorie News Elitarny oddział z Czeczeni miał zabić Zełeńskiego. Jego członkowie zostali zastrzeleni.
12.39K

Elitarny oddział z Czeczeni miał zabić Zełeńskiego. Jego członkowie zostali zastrzeleni.

Elitarny oddział z Czeczeni miał zabić Zełeńskiego. Jego członkowie zostali zastrzeleni.

Elitarna grupa zabójców z Czeczni miała „wyeliminować” prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełeńskiego i jego współpracowników. Jeden z polityków ukraińskich przekazał jednak, że członkowie grupy i ludzie Ramzana Kadyrowa zostali zabici.

Od niemal samego początku wojny na Ukrainie mówi się o tym, że celem numer jeden jest „wyeliminowanie” prezydenta Wołodymyra Zełeńskiego. Ponad 400 rosyjskich najemników z tzw. grupy Wagnera działa w Kijowie. Na ich celowniku jest prezydent i członkowie ukraińskiego rządu.

Na Zełeńskiego polowali równie zabójcy z elitarnej czeczeńskiej grupy. Czas przeszły jest tutaj uzasadniony, ponieważ jak poinformował o tym m.in. obecny w Kijowie dziennikarz Onetu Marcin Wyrwał, ludzie rządzącego Czeczenią sojusznika Putina Ramzana Kadyrowa zostali zabici.

– „Operacja specjalna, która miała być przeprowadzona bezpośrednio przez Kadyrowców w celu wyeliminowania naszego prezydenta, jest nam dziś w pełni znana. Mogę powiedzieć, że otrzymaliśmy informacje od przedstawicieli FSB, którzy nie mają ochoty brać udziału w tej krwawej wojnie” – mówił przedstawiciel Rady Bezpieczeństwa Narodowego Ukrainy Aleksey Danilov.

– „Dzięki temu elitarna grupa Kadyrowa, która przybyła tutaj, by zlikwidować naszego prezydenta, została zabita. […] – Śledziliśmy ich. Jedna grupa była rozlokowana w Hostomelu, druga jest teraz pod ostrzałem. Nie oddamy nikomu naszego prezydenta ani naszego kraju. To jest nasza ziemia” – dodał Danilov, cytowany m.in. przez Onet, ale też ukraińskie media.

Szósty dzień wojny na Ukrainie. Możliwe „oblężenie Kijowa i krwawe walki”.

Catering dla nawet 15 osób
Catering dla nawet 15 osób
129,99 zł
258,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Catering dla 6 osób za 129,99 zł i więcej opcji z firmą gastronomiczną PAŁACOWA DOLINA Monika Piasecka w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz