Home Kategorie News Wyciekły tajne plany. Kreml przygotowuje „operację specjalną”.
13.69K

Wyciekły tajne plany. Kreml przygotowuje „operację specjalną”.

Wyciekły tajne plany. Kreml przygotowuje „operację specjalną”.

Ukraiński wywiad donosi, że Wiktor Janukowycz jest w Mińsku i chce ponownie zostać prezydentem Ukrainy. Stracił to stanowisko w styczniu 2019 roku, gdy skazano go na 13 lat więzienia za zdradę stanu.

Rosjanie walczą obecnie nie tylko z ukraińską armią, ale zabijają też cywilów, kobiety i dzieci. 2 marca mer Mariupola Wadym Bojczenko zwrócił się do ukraińskiego sztabu generalnego o wsparcie zbrojne z powodu kolejnych rosyjskich ataków na miasto. Określił je „ludobójstwem narodu ukraińskiego”.

Ukraińska Prawda informuje, że były prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz skazany zaocznie za zdradę stanu, jest w Mińsku. Autorzy artykułu powołują się na źródła w ukraińskim wywiadzie.

Według ukraińskiego portalu Kreml przygotowuje „operację specjalną” z udziałem Janukowycza, a jeden ze scenariuszy przewiduje „próbę ogłoszenia go prezydentem Ukrainy”.

– „Otrzymana informacja wskazuje na możliwość szykowania przez Kreml jakiejś informacyjnej operacji czy akcji powrotu na Ukrainę byłego prezydenta Janukowycza albo opublikowania w najbliższym czasie w jego imieniu posłania do narodu ukraińskiego” – czytamy.

W styczniu 2019 roku Janukowycz został zaocznie skazany na 13 lat więzienia za zdradę stanu. Proces był wynikiem wydarzeń na Majdanie Niepodległości z przełomu 2013 i 2014 roku. Wskutek brutalnych działań sił bezpieczeństwa przeciwko demonstrantom pokojowe początkowo wiece przekształciły się w demonstracje przeciwko ekipie Janukowycza. W następstwie protestów w lutym 2014 roku Janukowycz zbiegł do Rosji.

Rosjanie zbombardowali szpital. „Są ranni i zabici” [WIDEO]

Źródło: PAP

Multikino: nachos, popcorn, napój
Multikino: nachos, popcorn, napój
16,99 zł
25,90 zł
56 dni
do końca oferty!
Zestawy barowe: napój z popcornem (od 16,99 zł) lub nachosami (od 21,99 zł) w sieci kin Multikino do -35%

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz