Home Kategorie Życie Rosjanie odwołują się od sankcji. Za wszystko obwiniają Polaków!
27.97K

Rosjanie odwołują się od sankcji. Za wszystko obwiniają Polaków!

Rosjanie odwołują się od sankcji. Za wszystko obwiniają Polaków!

Rosyjskie kluby zostały zawieszone przez FIFA i UEFA w rozgrywkach międzynarodowych, ale tamtejsza federacja piłkarska chcę się odwołać. Stwierdzili, że zawieszenie to wina Polaków.

Wojna w Ukrainie wyraźnie odbija się na rosyjskim sporcie. Skoczkowie, tenisiści, biatloniści itd. są banowani na lewo i prawo. Jednak największym ciosem była decyzja FIFA.

FIFA jak i również UEFA zgodnie ze zdaniem opinii publicznej zbyt długo zwlekały z decyzją na temat rosyjskiej piłki. Ostatecznie obie organizacje zdecydowały o zawieszeniu reprezentacji Rosji i klubów z tego kraju.

Błędem byłoby jednak stwierdzenie, że nie było to pokłosiem wyjątkowo ostrej opinii i reakcji PZPN. Polska jako pierwsza powiedziała, że nie zamierza grać z Rosjanami a tuż potem decyzję tą poparły i skopiowały między innymi reprezentacje Szwecji, Czech, Anglii itd. To zmusiło UEFA i FIFA do działania.

– „RFU uważa, że FIFA i UEFA nie miały podstawy prawnej przy podejmowaniu decyzji o zawieszeniu rosyjskich drużyn. Naruszył podstawowe prawa RFU jako członka FIFA i UEFA, w tym prawo do udziału w zawodach. Ponadto decyzja o wycofaniu drużyny narodowej z kwalifikacji do Mistrzostw Świata 2022 została podjęta pod presją bezpośrednich rywali w play-offach, co naruszyło zasadę sportu i zasady fair play” – napisali Rosjanie, zwalając winę na Polaków. No cóż.

Pilne! Ukraina obroniła największą elektrownię atomową, Rosjanie negocjowali warunki.

Źródło: sport.pl

Park trampolin: bilety
Park trampolin: bilety
16,99 zł
25,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Park trampolin: bilet dla 1 osoby za 16,99 zł i więcej opcji w Jump6 (do -35%)

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz