Home Kategorie Ludzie Gen. Skrzypczak alarmuje. „Bardzo niebezpieczna informacja”

Gen. Skrzypczak alarmuje. „Bardzo niebezpieczna informacja”

Gen. Skrzypczak alarmuje. „Bardzo niebezpieczna informacja”

Rosja przeprowadziła ostrzał rakietowy elektrowni atomowej w Zaporożu. Jest to największy obiekt tego typu nie tylko na Ukrainie, ale zasadniczo w całej Europie.

– „To bardzo niebezpieczna informacja. Widać, że Rosjanie nie panują nad sytuacją, nad tym, co robią. Ostrzał może spowodować katastrofę większą od Czarnobylu. Skażenie promieniotwórcze terenu byłoby tak ogromne, że skażone byłyby Europa i Bliski Wschód. To wielka nieodpowiedzialność. Rosjanie wykazują ogromną niecierpliwość. To powoduje chaotyczne działanie, ostrzał na oślep” – komentował w programie WP, generał Skrypczak.

Taki atak według jego opinii, może skutkować wybuchem porównywalnym z wysadzeniem bomby atomowej.

– „Powoduje to ogromną falę niszczącą, falę uderzeniową, która w promieniu dziesiątek kilometrów niszczy wszystko. Potem jest fala ciepła, promieniowanie przenikliwe, ogromne skażenie terenu na ogromnej przestrzeni, wypalenie wszystkiego. Promieniowanie powoduje chorobę popromienną. Pyły reaktywne, które się unoszą w przestrzeń, powodują opad skażenia podobny do opadu po wybuchu w Czarnobylu” – tłumaczył.

Uważa on, że Nato powinno zareagować.

– „Powinno być mocno wyartykułowane, że cios za cios. Nie może być tak, że Rosjanie mogą bezkarnie używać broni jądrowej, demolować elektrownie atomowe, które są niczym innym jak bombą jądrową, bez zagrożenia swojego terytorium odwetowymi działaniami” – wytłumaczył.

Pilne! Ukraina obroniła największą elektrownię atomową, Rosjanie negocjowali warunki.

Źródło: wp.pl

Kurs online: Rejestratorka-asystentka med. z MEN
Kurs online: Rejestratorka-asystentka med. z MEN
89,00 zł
299,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Rejestratorka-asystentka medyczna z zaświadczeniem MEN za 89 zł z P&M Management Group (zamiast 299 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz