Home Kategorie Ludzie Tak może wyglądać fatalny koniec Putina. „Na Kremlu pewnie szukają już następcy”

Tak może wyglądać fatalny koniec Putina. „Na Kremlu pewnie szukają już następcy”

Tak może wyglądać fatalny koniec Putina. „Na Kremlu pewnie szukają już następcy”

Należy zakładać, że otoczenie Władimira Putina już szuka jego następcy co wynika z tego, że wojna z Ukrainą okazała się być porażką na każdym możliwym polu. Putin ma problem.

Władimir Putin może skończyć jako osamotniony dyktator w bunkrze na Uralu. Taki finał jego kariery przewiduje sporo osób w tym Jerzy Marek Nowakowski, były dyplomata, ambasador RP na Łotwie oraz w Armenii.

Zwłaszcza, że sama wojna zmieniła swój charakter i coraz częściej dochodzą do nas informacje o brutalnych zbrodniach Rosjan. Przykład chociażby z dzisiaj czyli ostrzelanie szkoły w Żytomierzu.

– „Putin właśnie stał się jednym z najbardziej izolowanych przywódców na świecie. Dołączył do takich postaci jak Kim Dzong Un z Korei Północnej. W tej chwili nikt nie ma złudzeń, że z Putinem da się rozmawiać jak z normalnym politykiem” – komentuje Jerzy Marek Nowakowski dla WP.

– „Putin jest skończony jako postać, która dotąd postrzegana była jako obliczalna, i z którą można było robić jakieś interesy. Wszyscy widzimy, że jest przywódcą państwa skrajnie agresywnego, które rozbija porządek świata, brutalnie stosując siłę militarną” – dodaje.

– „Jego otoczenie używa jako straszaka broni jądrowej. Od 60 lat, czasów kryzysu kubańskiego, nigdy nie byliśmy tak blisko trzeciej wojny światowej. To oznacza, że dla Putina nie ma już powrotu na dyplomatyczne salony” – mówi dalej Nowakowski.

– „Zacieśnia się pętla sankcji gospodarczych wokół Rosji. Uważam, że jak na tydzień trwania wojny będą one rujnujące dla kraju. Wprawdzie rosyjskie banki Sberbank i Gazprombank nie zostały objęte sankcjami, ale to tylko dlatego, że dla niektórych krajów są jeszcze jakieś ostatnie transakcje do przeprowadzenia” – dodaje Nowakowski.

– „Oparta na eksporcie ropy i gazu gospodarka Rosji załamie się, gdy Europa przyspieszy proces uniezależnienia się od dostaw ze Wschodu oraz przejdzie na zielone źródła energii” – tłumaczy.

W czwartek w mediach dym robi analiza rosyjskiego ekonomisty doktora Uniwersytetu Chicagowskiego Maxima Mironova. który w wyjątkowo dosadnych słowach stwierdził, co się dzieje.

– „Nie mówię o jakichś iPhonach, których dostawy już zostały wstrzymane, ale o żywności, odzieży, samochodach, sprzęcie gospodarstwa domowego. Rosja jest zintegrowana ze światowym handlem, a najwięksi operatorzy odmawiają wysyłania dostaw do Rosji” – stwierdził rosyjski ekonomista.

– „Trwa już walka o schedę po Putinie, który w tym roku kończy 70 lat. Jego zaplecze wyłoni następcę, który prawdopodobnie będzie osobą z tego samego środowiska służb. Następca z pewnością będzie musiał zmienić politykę Rosji na bardziej obliczalną. Jednak i tak będzie musiało minąć wiele lat, zanim Rosja odzyska utracone zaufanie” – dodaje Nowakowski.

Ostro o nim pisał również jego były rywal polityczny Gary Kasparow na Twitterze.

Pilne! Ukraina obroniła największą elektrownię atomową, Rosjanie negocjowali warunki.

Źródło: wp.pl

 

Orientalne masaże do wyboru
Orientalne masaże do wyboru
89,99 zł
140,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Orientalne masaże do wyboru od 89,99 zł w Gabinecie Masaży Orientalnych K. Jaworska w Toruniu (do -36%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz