Home Kategorie Poruszające Rosjanie strzelali z karabinów maszynowych do cywili. Zabili dziecko.

Rosjanie strzelali z karabinów maszynowych do cywili. Zabili dziecko.

Rosjanie strzelali z karabinów maszynowych do cywili. Zabili dziecko.

W obwodzie kijowskim rosyjscy żołnierze zaczęli strzelać do cywilnego samochodu. Śmierć poniosły dwie osoby w tym dziecko. Cztery osoby zostały ranne. Prokuratura wszczęła śledztwo.

Ukraińska prawda poinformowała w sobotę, że prokuratura z obwodu kijowskiego rozpoczęła śledztwo dotyczące ostrzału cywilnego samochodu przez rosyjskich żołnierzy, w którym zginęły dwie osoby.

Jak przekazano mediom, zdarzenie miało miejsce 4 marca 2022. Sześć osób poruszało się cywilnym samochodem w obwodzie kijowskim. Cywile natknęli się na oznaczoną literą „V kolumnę rosyjskiego wojska. Żołnierze otworzyli ogień do cywilnego samochodu z czołgowego karabinu maszynowego.

W efekcie dwie osoby zginęły. Cztery inne zostały ranne. Działania wojska rosyjskiego kwalifikowane są jako pogwałcenie praw i zwyczajów wojennych.

Sztab generalny sił zbrojnych Ukrainy informuje w sobotę, że „okupanci nadal strzelają do ludności cywilnej, przeprowadzają ataki rakietowe i bombowe na infrastrukturę krytyczną i domy mieszkalne, szpitale, przedszkola, wykorzystują kobiety, dzieci i osoby starsze jako „żywe tarcze”.

Pilne! NATO chce wprowadzić strefę zakazu lotów nad Ukrainą.

Źródło: PAP

Zabieg nawilżająco-liftingujący
Zabieg nawilżająco-liftingujący
69,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Wieloetapowy zabieg nawilżająco-liftingujący za 69,99 zł i więcej opcji w Centum Medycznym Laser-Med w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz