Home Kategorie News Perfidne zachowanie Rosjan. Ewakuacja cywilów zawieszona.
3.53K

Perfidne zachowanie Rosjan. Ewakuacja cywilów zawieszona.

Perfidne zachowanie Rosjan. Ewakuacja cywilów zawieszona.

Władze Ukrainy przerwały ewakuację ludzi z Mariuopla. Jak podano, Rosjanie złamali zawieszenie broni, które sami ogłosili. Wcześniej pojawiały się sugestie, że Rosjanie wykorzystają otwarcie korytarzy humanitarnych do kontrofensywy.

W sobotę rosyjski resort obrony ogłosił 7-godzinne zawieszenie broni, które miało umożliwić ewakuację ludności cywilnej z Mariupola i Wołnowachy. Obie miejscowości znajdują się niedaleko frontu z tzw. separatystycznymi republikami w Donbasie.

– „Mamy informacje potwierdzające, że zawieszenie broni jest przestrzegane tylko na terytorium obwodu donieckiego, dalej na trasie ewakuacji przebiegającej przez obwód zaporoski trwają walki” – przekazał szef władz obwodu donieckiego Pawło Kyryłenko w mediach społecznościowych.

– „Ze względu na fakt, że strona rosyjska nie przestrzega zawieszenia broni i prowadzi ostrzał zarówno samego Mariupola, jak i jego okolic oraz ze względów bezpieczeństwa, ewakuacja ludności cywilnej została wstrzymana” – podały władze Mariupola. Nie wiadomo, czy korytarze humanitarne zostaną znów otwarte w sobotę, czy dopiero w kolejnych dniach.

– „Nasi żołnierze donoszą, że armia rosyjska, wykorzystując zawieszenie broni, posuwa się naprzód” – powiedziała wicepremier Ukrainy Iryna Wereszczuk w nagraniu na YouTube. Zaapelowała jednocześnie do władz Rosji, żeby zaniechały takich działań.

Korytarze przebiegają na trasie Mariupol – Nikolśke – Roziwka – Połohy – Orichiw – Zaporoże oraz Wołnowacha – Wałerianiwka – Nowoandrijiwka – Kiryływka – Pokrowsk/ Wuhłedar – Zaporoże. Wereszczuk dodała, że Czerwony Krzyż gwarantuje zawieszenie broni, które obowiązuje w sobotę od godz. 9.00 do 16.00 czasu lokalnego.

Zełenski w emocjonalnym wystąpieniu. „Nie mamy już granicy z Polską”.

Wieloetapowe oczyszczanie twarzy
Wieloetapowe oczyszczanie twarzy
79,99 zł
90 dni
do końca oferty!
12-etapowa pielęgnacja twarzy za 69,99 zł i więcej opcji w Salonie Urody Glamour

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz