Home Kategorie Poruszające Rosjanie zabili chłopca, który grał w piłkę. To zdjęcie obiegło cały świat.

Rosjanie zabili chłopca, który grał w piłkę. To zdjęcie obiegło cały świat.

Rosjanie zabili chłopca, który grał w piłkę. To zdjęcie obiegło cały świat.

Zmarły, którego uwieczniono na jednym z najbardziej poruszających zdjęć z wojny na Ukrainie miał zaledwie 16 lat. Chłopak został ranny podczas gry w piłkę na jednym z boisk w Mariupolu.

Uwieczniony na zdjęciu chłopiec był na boisku, kiedy Rosjanie zaczęli bombardować jego miasto. 16-latek został ranny i od razu trafił na stół operacyjny.

– „Chirurdzy, którzy opuszczali salę nie patrzyli się w oczy jego ojca. Jeden z nich trzymał jeszcze chłopca za rękę, drugi siedział załamany, z opuszczoną głową. Ojciec chłopca trzymał głowę w dłoniach i płakał” – opisywało całą sytuację Associated Press.

Chłopak miał na imię Iliya. W Mariupolu od kilku dnia nieustannie trwają naloty. W piątek sztab generalny Sił Zbrojnych Ukrainy przekazał, że Rosjanie otoczyli miasto, mając „znaczną przewagę” sprzętową.

– „Sytuacja humanitarna w Mariupolu w obwodzie donieckim na Ukrainie jest trudna; w mieście nie ma łączności mobilnej, prądu, wody i ogrzewania. Władze przywożą ludziom wodę cysternami” – zaalarmował w piątek szef władz obwodowych Pawło Kyryłenko.

Według relacji osób, które przebywają w Mariupolu, przez wyłączenie telefonów lekarze nie wiedzą gdzie przewozić rannych.

Perfidne zachowanie Rosjan. Ewakuacja cywilów zawieszona.

Masaż, zabieg kolagenowy i spa
Masaż, zabieg kolagenowy i spa
169,99 zł
350,00 zł
180 dni
do końca oferty!
Masaż, zabieg na twarz z płatem kolagenowym i spa dłoni za 169,99 zł w salonie Mona Lisa (zamiast 350 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
9

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz