Home Kategorie Życie Zełenski zirytowany decyzją NATO. „Zielone światło do dalszych bombardowań Ukrainy”.
8.19K

Zełenski zirytowany decyzją NATO. „Zielone światło do dalszych bombardowań Ukrainy”.

Zełenski zirytowany decyzją NATO. „Zielone światło do dalszych bombardowań Ukrainy”.

Wołodymyr Zełenski w najnowszym nagraniu skrytykował NATO i jego decyzję wobec zamknięcia ruchu powietrznego nad Ukrainą. „NATO dało zielone światło do dalszego bombardowania Ukrainy” – stwierdził.

Szef NATO Jens Stoltenberg pytany był w piątek o to, czy możliwe jest chociażby częściowe zamknięcie przestrzeni powietrznej nad Ukrainą, aby utworzyć korytarze humanitarne. Podkreślił, że NATO jasno zaznaczyło, że na pewno nie wejdzie do Ukrainy – ani na jej ziemię, ani w przestrzeń powietrzną.

– „Kraje NATO stworzyły narrację, że zamknięcie nieba spowoduje agresję Rosji przeciw NATO. To autohipnoza tych, którzy są słabi i wewnętrznie niepewni, chociaż mogą posiadać broń kilkakrotnie silniejszą niż nasza. Powinniście byli pomyśleć o ludziach, o człowieczeństwie. […] Wszyscy ludzie, którzy zginą od tego dnia, zginą także przez was, przez waszą słabość i brak jedności” – oznajmił ukraiński prezydent.

Zełenski zaznaczył, że członkowie NATO nie zdołają się wykupić „litrami paliwa za litry naszej krwi, przelanej za naszą wspólną Europę, za naszą wspólną wolność i przyszłość”. Podkreślił jednak również, że jest wdzięczny przyjaciołom jego kraju w NATO, którzy pomagają Ukrainie „nie zważając na nic”.

– „Od pierwszego dnia agresji jestem pewien zwycięstwa. I dlatego nie czujemy się osamotnieni. Nadal walczymy, obronimy nasze państwo i uwolnimy naszą ziemię dzięki naszym bohaterom” – zaznaczył.

Odnosząc się do rosyjskich agresorów powiedział, że wydawało im się, że jak wyłączą Ukrainie telewizję, energię i ogrzewanie oraz odbiorą artykuły spożywcze, to zmusi to Ukraińców do ukorzenia się.

– „Ale nawet jeśli pozbawicie nas tlenu, nabierzemy w płuca powietrza, żeby powiedzieć: „Precz z naszej ziemi”” – zaznaczył.

– „Jesteśmy bojownikami światła i nikt nie może powiedzieć, że to patos” – oświadczył.

Zełenski w emocjonalnym wystąpieniu. „Nie mamy już granicy z Polską”.

Wybrane masaże dla 1-2 osób
Wybrane masaże dla 1-2 osób
69,99 zł
100,00 zł
180 dni
do końca oferty!
30-minutowy masaż klasyczny lub relaksacyjny za 59,99 zł i więcej w JUGI - Kosmetologia & SPA w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz