Home Kategorie Poruszające Skandal w PŚ. Założył koszulkę z symbolem rosyjskiej inwazji.

Skandal w PŚ. Założył koszulkę z symbolem rosyjskiej inwazji.

W czasie Pucharu Świata w gimnastyce doszło do ogromnego skandalu. Rosyjski sportowiec Iwan Kuliak miał na sobie koszulkę z „Z” na piersi – symbolem, który używany jest przez rosyjskie wojska w trakcie wojny na Ukrainie.

Wojska Putina do tej pory nie osiągnęły żadnych zakładanych celów i w pewnym momencie zmieniły taktykę na atakowanie budynków cywilnych. W sobotę Rosjanie pogwałcili też obowiązujące zawieszenie broni w Mariupolu i otworzyli ogień do protestujących Ukraińców w Nowopskowie.

Jednak nie tylko na Ukrainie dochodzi do haniebnych czynów. W trakcie zawodów w gimnastyce, które odbywają się w Katarze doszło do ogromnego skandalu z udziałem rosyjskiego gimnastyka.

W rywalizacji najlepszy okazał się Illia Kowtun z Ukrainy. Trzecie miejsce zajął Iwan Kuliak. Rosjaninowi zabroniono występu w narodowych barwach Sbornej. Kuliak postanowił „obejść” zasadę i założył koszulkę z symbolem „Z” na piersi.

Symbol „Z” zaczął pojawiać się na wojskowych pojazdach Rosji: czołgach, ciężarówkach i wyrzutniach rakiet. Gwardia Narodowa Ukrainy rozszyfrowała symbole używane przez agresora. Sama litera „Z” ma oznaczać siły wschodnie, „Z” w kwadracie to siły z Krymu. Poza tą literą wśród symboli znalazły się m.in. „O” (siły z Białorusi) i „V (piechota morska).

„Prawdziwe bestie! Nie mają litości!”. Rosjanie otworzyli ogień do protestujących cywilów [WIDEO]

Fizjoterapia: konsultacja, terapia
Fizjoterapia: konsultacja, terapia
71,20 zł
180,00 zł
Oferta zakończona!
Konsultacja fizjoterapeutyczna z terapią od 89 zł w gabinecie Fizjoterapia A. Pastwa w Bydgoszczy (do -51%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz