Home Wideo Szokujące prowojenne nagranie z Rosji. „Agitka jak w III Rzeszy”.

Szokujące prowojenne nagranie z Rosji. „Agitka jak w III Rzeszy”.

Szokujące prowojenne nagranie z Rosji. „Agitka jak w III Rzeszy”.

W internecie pojawiło się nagranie, na którym grupa Rosjan wyraża swoje poparcie dla wojska i Władimira Putina. W komentarzach ludzie zwracają uwagę, że przypomina to propagandę III Rzeszy.

Uczestnicy nagrania, które pojawiło się na profilu „Obrońcy” na Telegramie, ubrani są w czarne bluzy z literą „Z”. Oznaczono nią część wojskowych pojazdów biorących udział w inwazji na Ukrainę. Stałą się też symbolem zwolenników tej wojny.

Film rozpoczyna się od monologu mężczyzny, który powtarza propagandowy przekaz Kremla, służący uzasadnieniu zbrojnej agresji. Pojawiają się zarzuty wobec Ukrainy, że w Donbasie zabito 14 tys. ludzi, w tym 150 dzieci.

– “To zagrożenie także dla naszego kraju. (…) Dziś nasza armia oczyszcza Europę z nazizmu jak w czasie II wojny światowej” – stwierdza mówca.

W dalszej części przemowy mężczyzna dodaje, że ich misją jest wsparcie rządu w “jego świętej misji”. Zwraca się do rosyjskiego społeczeństwa, by nie przeszkadzać, tylko podbudować morale wojska. Pod koniec nagrania osoby, które w nim występują wykrzykują hasło “Dla Rosji i dla Putina!”, wymachując rosyjskimi flagami.

– “O matko, agitka jak w III rzeszy” – skomentował na Twitterze Łukasz Pawłowski z Ogólnopolskiej Grupy Badawczej (IBSP).

Pojawiły się także porównania litery “Z” do swastyki.

– “Kreml powinien wyrzucić swojego specjalistę od social mediów. Prawdopodobnie przy pomocy haubicy” – podsumował jeden z użytkowników Twittera.

„Prawdziwe bestie! Nie mają litości!”. Rosjanie otworzyli ogień do protestujących cywilów [WIDEO]

Kurs online: Rejestrator medyczny
Kurs online: Rejestrator medyczny
59,99 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Rejestrator medyczny z zaświadczeniem MEN za 59,99 zł z firmą Online Edukacja

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz