Home Kategorie News PILNE! Rosja szykuje drugą falę ofensywy. Sekretarz rady bezpieczeństwa ostrzega.
7.18K

PILNE! Rosja szykuje drugą falę ofensywy. Sekretarz rady bezpieczeństwa ostrzega.

PILNE! Rosja szykuje drugą falę ofensywy. Sekretarz rady bezpieczeństwa ostrzega.

Wojska rosyjskie przygotowują drugą falę ofensywy na wielką skalę – powiedział w niedzielę sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksij Daniłow. Zaapelował też o gotowość i jedność.

Trwa rojna na Ukrainie. Mimo tego że tempo rosyjskiej ofensywy zmalało, Ukraińcy zdają sobie sprawę, że podejmowane będą kolejne ataki.

– „Przetrwaliśmy pierwszą, najcięższą falę ataków rosyjskich orków. Mit o najnowocześniejszej i najpotężniejszej na świecie armii Putina został zniszczony i spalony na drogach obwodów kijowskiego, charkowskiego, czernihowskiego i mikołajowskiego. Rosyjskie oddziały terrorystyczne nie osiągnęły strategicznego sukcesu na żadnym kierunku” – napisał Daniłow na Facebooku.

Sekretarz rady bezpieczeństwa przestrzegł, że wróg pozostaje niebezpieczny i „przygotowuje drugą falę ofensywy na dużą skalę”.

– „Plan wroga polega na okrążeniu kluczowych miast, wykrwawieniu ukraińskich sił zbrojnych, stworzeniu sytuacji katastrofy humanitarnej dla ludności cywilnej” – wyjaśnił. Daniłow wskazał, że dowództwo rosyjskich sił zbrojnych kieruje swoją główną uwagę na południe, by odciąć Ukrainę od morza, zarówno Czarnego jak i Azowskiego.

– „Pogrzeby, w których biorą udział rosyjskie matki i tony zwęglonego rosyjskiego żelastwa to ostrzeżenie dla kolejnej fali okupantów: nie właźcie tu, bo was zabijemy! Nie walczcie z Ukraińcami, prędzej czy później przyjdziemy do was, aby ściągnąć wszystkie nagromadzone długi” – przekonywał Daniłow.

Dwie eksplozje w rosyjskim Biełgorodzie. Niebo zrobiło się jasne jak za dnia.

Park trampolin: godzinne wejście
Park trampolin: godzinne wejście
40,00 zł
64,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Godzina zabawy na trampolinach dla 2 osób od 40 zł w JumpWorld – Parku Trampolin (do -50%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz