Home Kategorie News Coraz więcej ochotników w Legionie Międzynarodowym. Poznaliśmy najnowsze dane.
9.53K

Coraz więcej ochotników w Legionie Międzynarodowym. Poznaliśmy najnowsze dane.

Coraz więcej ochotników w Legionie Międzynarodowym. Poznaliśmy najnowsze dane.

Ochotnicy już z 52 krajów świata jadą na Ukrainę, aby wstąpić do Legionu Międzynarodowego. Liczba zgłoszeń zbliża się do 20 tys.

Wojna na Ukrainie trwa od 11 dni. Władze w Kijowie kilka dni temu ogłosiły powstanie Legionu Międzynarodowego. W jego szeregi mogą wstąpić obywatele innych państw, którzy chcą walczyć w wojnie po stronie ukraińskiej.

– „Rozpatrywane są wnioski od tych ochotników. Mobilizacja wolnych ludzi świata jest po prostu imponująca. Dziś jadą do nas doświadczeni weterani i ochotnicy z 52 krajów świata. To jest ich pragnienie – nie zatrudniliśmy ich, nie motywujemy ich w żaden sposób. To jest ich chęć walki po stronie dobra. Nie jestem upoważniony, by ujawniać dokładną liczby obcokrajowców, którzy już bronią Ukrainy z bronią w ręku. Ale łączna liczba wniosków zbliża się do 20 tys.” – powiedział szef ukraińskiej dyplomacji Dmytro Kułeba.

W sobotę Ukraina uruchomiła stronę internetową z informacjami dla obcokrajowców, którzy chcą wstąpić do Legionu Międzynarodowego, by bronić kraju przed inwazją Rosji. Twórcy witryny fightforua.org doradzają, by najpierw skontaktować się z ambasadą Ukrainy w swoim kraju, żeby ustalić jakie dokumenty i sprzęt są potrzebne lub zalecane.

Następnie odbywa się rozmowa z attache wojskowym i uzyskuje się wizę u konsula. Potem należy złożyć wniosek o przyjęcie do służby w ukraińskich siłach zbrojnych na podstawie kontraktu.

– „Trzy tysiące ochotników z USA chce wstąpić do Legionu Międzynarodowego, by bronić Ukrainy przed rosyjską inwazją, jeszcze więcej osób zgłasza się z innych krajów, głównie państw postsowieckich takich jak Gruzja czy Białoruś” – poinformował przedstawiciel ambasady ukraińskiej w Waszyngtonie radio Głos Ameryki.

PILNE! Rosja szykuje drugą falę ofensywy. Sekretarz rady bezpieczeństwa ostrzega.

Bilety do Ocean Parku
Bilety do Ocean Parku
67,99 zł
98,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Ocean Park we Władysławowie: 2 bilety od 47,99 zł i więcej opcji (do -42%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz