Home Kategorie News Wojna na Ukrainie. „Armia unieszkodliwiła 30% zdolnego do walki rosyjskiego wojska”.
5.37K

Wojna na Ukrainie. „Armia unieszkodliwiła 30% zdolnego do walki rosyjskiego wojska”.

Wojna na Ukrainie. „Armia unieszkodliwiła 30% zdolnego do walki rosyjskiego wojska”.

W ciągu 11 dni Siły Zbrojne Ukrainy unieszkodliwiły ok. 46 tys. wojskowych Rosji. Mowa tutaj o zabitych, rannych i wziętych do niewoli – informuje portal NV, powołując się na b. ministra obrony Ukrainy.

Andrij Zahorodniuk, obecnie szef analitycznego Centrum Strategii Obronnych, przekazał, że na początku ataku Rosji na Ukrainę wojsko rosyjskie liczyło 145 tys. ludzi. To 110 tys. żołnierzy wojsk lądowych i 35 tys. funkcjonariuszy sił policyjnych, jak OMON czy Rosgwardia.

Teraz ugrupowanie zbrojnych sił Rosji na Ukrainie liczy do 100 tys. osób: 75 tys. żołnierzy i do 25 tys. funkcjonariuszy.

– „W związku z brakiem wystarczających informacji są problemy z oceną strat przeciwnika, które według stanu z 6 marca szacuje się na 11 tys. zabitych i 30-35 tys. rannych” – powiedział Zahorodniuk.

Według danych wywiadu satelitarnego USA 5 marca Rosja zaangażowała do działań na Ukrainie już 90 proc. zgromadzonych sił. Poza granicami Ukrainy rosyjskie rezerwy wynoszą do 15-16 tys. osób – pisze NV.ua.

– „Tak, to wielka wojskowa machina. Ale ukraiński naród jest w stanie nie tylko ją powstrzymać, ale też zdać na złom” – oznajmił Zahorodniuk.

PILNE! Rosja szykuje drugą falę ofensywy. Sekretarz rady bezpieczeństwa ostrzega.

Źródło: PAP

Kursy językowe online
Kursy językowe online
29,00 zł
87,00 zł
Oferta zakończona!
Kursy językowe online od 29 zł: 3-miesięczny dostęp do nauki wszystkich języków obcych i więcej opcji na Lerni

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz