Home Kategorie Życie RPP podniesie stopy we wtorek o 100pb, przyczyną słaby PLN. Szykujcie się.
2.54K

RPP podniesie stopy we wtorek o 100pb, przyczyną słaby PLN. Szykujcie się.

RPP podniesie stopy we wtorek o 100pb, przyczyną słaby PLN. Szykujcie się.

We wtorek RPP podejmie decyzję ws. stóp procentowych. Analitycy Banku Pekao spodziewają się, że dojdzie do potężnej podwyżki, spowodowanej mocnym osłabieniem Złotego.

– „Od października Rada Polityki Pieniężnej podniosła stopy procentowe o 265 pb. – w przypadku stopy referencyjnej z 0,1 proc. do 2,75 proc. Mimo to inflacja CPI wyniosła w styczniu 9,2 proc. – najwięcej od ponad 20 lat. Polacy liczyli, że tempo wzrostu cen wyhamują rządowe tarcze antyinflacyjne, ale w ostatnich tygodniach niestety nadzieje te legły w gruzach za sprawą inwazji Rosji na Ukrainę” – przedstawił portal bankier.pl.

Wojna na Ukrainie doprowadziła do mocnego osłabienia złotego oraz do wzrostu cen za baryłkę ropy. W efekcie, ceny na stacjach wystrzeliły w górę jak jeszcze nigdy do tej pory. Dolar jest najdroższy od 21 lat, a Euro od 2004 roku.

– „Oczywiście złoty jest mocno niedowartościowany i odjechał od fundamentów, ale w tę stronę działa teraz grawitacja. Szybsze podwyżki stóp mogą (trochę) złagodzić presję na polską walutę” – stwierdzono.

Dlatego też podjęto brzemienną w skutkach decyzję o podniesieniu stóp procentowych, aż o 100 punktów bazowych. Innymi słowy byłaby to największa podwyżka w XXI wieku. To będzie dla nas oznaczać olbrzymie podwyżki w kredytach etc.

PILNE! Nowy dekret Putina. Prezydent Rosji podjął decyzję.

Źródło: bankier.pl

 

 

Fizjoterapia: masaż z konsultacją
Fizjoterapia: masaż z konsultacją
79,99 zł
150,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Masaż ciała z konsultacją i więcej od 79,99 zł w Fizjoterapia Andrzej Pastwa w Bydgoszczy (-47%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz