Home Kategorie Poruszające Szokujące słowa rosyjskich jeńców. „Zostaliśmy tu rzuceni, jak kocięta, dla dobra rządu”.

Szokujące słowa rosyjskich jeńców. „Zostaliśmy tu rzuceni, jak kocięta, dla dobra rządu”.

Szokujące słowa rosyjskich jeńców. „Zostaliśmy tu rzuceni, jak kocięta, dla dobra rządu”.

– „Rosjanie, zróbcie wszystko, co możliwe, aby zatrzymać tę wojnę. Ani Ukraina, ani Rosja nie potrzebują tej wojny. Tylko Putin potrzebuje tej wojny” – powiedział w siedzibie Interfax Ukraina jeniec wojenny Andriej Czuwatarewski.

W sobotę w Kijowie zorganizowano konferencję prasową, na której głos pozwolono zabrać rosyjskim jeńcom wojennym. To co mówią naprawdę daje do myślenia.

– „Rosjanie, zróbcie wszystko, co możliwe, aby zatrzymać tę wojnę. Ani Ukraina, ani Rosja nie potrzebują tej wojny. Tylko Putin potrzebuje tej wojny” – powiedział jeden z jeńców, Andriej Czuwatarewski.

– „Jeśli wyjdziesz na ulicę, prezydent zdecyduje się wycofać wojska. Wtedy nie będzie wojny” – dodał żołnierz.

Spytano go czy wie jakie są motywy Putina

– „Nie wiem, w jakim celu Putin to zrobił. Najprawdopodobniej potrzebuje tych terytoriów i ziemi. My tego nie potrzebujemy” – wytłumaczył.

– „Nikt nie chce walczyć w wojsku. Nie chcieliśmy wyjeżdżać nawet na ćwiczenia z dala od cywilizacji. Czujemy nienawiść do dowództwa, które nas tu przysłało. Rozumiemy, że zostaliśmy tu rzuceni, jak kocięta, dla dobra rządu” – dodał.

Zaapelował także do dziennikarzy, żeby wpłynęli na władze w swoim kraju i powstrzymali Putina.

Inny jeniec z kolei, to jest Michaił Kulikow mówi z kolei, że trzeba zadbać o to, żeby nie cierpiały dzieci.

– „Rosjanie powstańcie. Wasze dzieci są tutaj. Dzieci Ukraińców też cierpią. Nikogo nie trzeba się bać. Ukraińcy nikogo się nie boją. Mam też w domu dwoje małych dzieci, do których nie wiem, czy wrócę. Rodzice, blokujcie drogi, zróbcie wszystko, aby wojska rosyjskie zawróciły” –

Inny jeniec z kolei to jest Dimitri Gagarin stwierdził zaś, że:

– „Chciałbym, aby wszyscy Rosjanie usłyszeli, że tutaj na Ukrainie wszystko nie jest takie, jak mówią w rosyjskiej telewizji. Nie ma Bandery, nie ma nazistów. Są zwykli, pokojowo nastawieni ludzie, którzy teraz zgromadzili się przeciwko jednej osobie – Putinowi, który chciał być zdobywcą Ukrainy. Chciałbym, żeby to wszystko skończyło się jak najszybciej. Wszystko tutaj nie jest tak, jak pokazują nasze media, a ludzie są oszukiwani” –

– „Ludzie, wyłączcie telewizory, nie słuchajcie Putina. Jedynymi przestępcami są tu ci, którzy przybyli z Rosji i, jak mówi Putin, „chronią” Ukraińców. Tu ginie ludność cywilna, dzieci i weterani, którzy wraz z Rosją uwolnili wszystkie te ziemie od faszystowskich Niemiec” – dodał.

PILNE! Nowy dekret Putina. Prezydent Rosji podjął decyzję.

Źródło: Fakt.pl

 

Kurs online: Doradca Dietetyki z MEN
Kurs online: Doradca Dietetyki z MEN
49,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Kurs online: Doradca dietetyczny z zaświadczeniem MEN za 49,99 zł w Akademii Dietetycznie Poprawni

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz