Home Kategorie News Jest termin zakończenia wojny. Wyciekł dokument agenta FSB.
31.44K

Jest termin zakończenia wojny. Wyciekł dokument agenta FSB.

Jest termin zakończenia wojny. Wyciekł dokument agenta FSB.

Wojna na Ukrainie zakończy się dla Rosji całkowitą porażką, którą porównać można wyłącznie z upadkiem nazistowskich Niemiec – twierdzi agent rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa.

The Times ujawnił treść dokumentu, który napisany został najprawdopodobniej przez jednego z analityków FSB, a następnie opublikowany przez rosyjskiego działacza na rzecz praw człowieka Władimira Oseczkina na jego stronie gulagu.net.

Autor dokumentu pisze, że liczba zabitych Rosjan może wynosić już10 tys., czyli być o wiele wyższa niż oficjalne doniesienia władz rosyjskich mówiące o 498 zabitych żołnierzach. Autor dodaje, że nikt w rządzie nie znał prawdziwej liczby zabitych, bo „straciliśmy kontakt z głównymi oddziałami”.

Agent ujawnia, że FSB jest obwiniana za niepowodzenie inwazji, ale nie otrzymała ona żadnego ostrzeżenia, że inwazja faktycznie nastąpi, i nie była przygotowana do radzenia sobie ze skutkami sankcji gospodarczych. Według niego agenci FSB otrzymali polecenie oceny skutków zachodnich sankcji, ale powiedziano im, że jest to hipotetyczne ćwiczenie.

– „Musisz napisać analizę w taki sposób, by Rosja była zwycięzcą. W przeciwnym razie zostaniesz oskarżony o to, że nie wykonałeś dobrej roboty. Nagle to się dzieje i wszystko sprowadza się do twojej całkowicie pozbawionej podstaw analizy” – pisze autor dokumentu.

– „Działamy intuicyjnie, pod wpływem emocji, nasza stawka będzie musiała być coraz wyższa w nadziei, że nagle coś nam się uda. Ogólnie rzecz biorąc, Rosja nie ma wyjścia. Nie ma możliwości odniesienia zwycięstwa, jest tylko porażka” – kontynuuje.

Agent FSB twierdzi, że jako ostateczny termin wojny wyznaczono czerwiec, gdyż później rosyjska gospodarka całkowicie się załamie. Ujawnia też, że FSB nie wyklucza konfliktu międzynarodowego, bo bierze pod uwagę scenariusz, w którym „jakiś piep…y doradcza przekona przywódców”, aby postawili ultimatum Zachodowi, grożąc wojną, jeśli sankcje nie będą zniesione.

– „A co, jeśli Zachód odmówi? W takim przypadku nie wykluczam, że zostaniemy wciągnięci w prawdziwy konflikt międzynarodowy, tak jak Hitler w 1939 roku” – pisze, dodając: „Nasza pozycja jest taka jak Niemiec w latach 1943-44, ale dla nas to jest pozycja wyjściowa”.

Jak zaznacza „The Times”, dokument został pokazany przez eksperta ds. rosyjskich służb bezpieczeństwa dwóm funkcjonariuszom FSB i obaj nie mieli wątpliwości, że autorem jest faktycznie ich kolega.

Pilne! Dwa amerykańskie niszczyciele wpłynęły na Morze Bałtyckie.

Kurs online: Podstawy psychologii
Kurs online: Podstawy psychologii
69,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Kurs online: Podstawy psychologii z certyfikatem za 69 zł z P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
6
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
4
Zły
Zły
6

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz