Home Kategorie News „Ludobójstwo narodu Ukrainy”. Rosjanie zaatakowali korytarz humanitarny.
6.47K

„Ludobójstwo narodu Ukrainy”. Rosjanie zaatakowali korytarz humanitarny.

„Ludobójstwo narodu Ukrainy”. Rosjanie zaatakowali korytarz humanitarny.

Ukraińskie dowództwo przekazało, że we wtorek Rosjanie ostrzelali korytarz humanitarne w Mariupolu. Z tego powodu wstrzymano ewakuację cywilów.

Od 13 dni Rosja prowadzi inwazję na Ukrainę. We wtorek ukraińskie dowództwo poinformowało o zaatakowaniu korytarza humanitarnego w Mariupolu.

– „Rosjanie nie wypuścili ludzi z Mariupola, rozpoczęli atak w kierunku korytarza humanitarnego – poinformował we wtorek sztab Połączonej Operacji Sił Zbrojnych Ukrainy. W celu przeprowadzenia ewakuacji mieszkańców Mariupola obrońcy miasta oczyścili drogi z min i usunęli zapory inżynieryjne” – przekazał sztab.

– „Okupanci nie wypuścili dzieci, kobiet, osób starszych z miasta. Wróg rozpoczął atak właśnie w kierunku korytarza humanitarnego. Takie działania rosyjskich nieludzi nie są niczym innym niż ludobójstwem narodu Ukrainy. Zbrodnie kremlowskich okupantów nie pozostaną bezkarne!” – napisano w komunikacie.

Ukraińska wicepremier Iryna Wereszczuk poinformowała, że do Mariupola wyruszyło 30 autobusów mających wywieźć ludzi z atakowanego miasta.

MSZ Ukrainy potępiło we wtorek ostrzelanie przez armię rosyjską budynków mieszczących zagraniczne dyplomatyczne instytucje.

– „W wyniku rakietowo-bombowych uderzeń rosyjskiej armii w Mariupolu uszkodzono budynek, w którym mieści się konsulat generalny Grecji i biuro Specjalnej Misji Monitorującej OBWE oraz zostały zniszczone biura konsulatów honorowych Słowenii, Azerbejdżanu i Albanii w Charkowie” – pisze we wtorek ukraińskie MSZ.

Podkreślono, że atak na biura misji dyplomatycznych stanowi złamanie międzynarodowego prawa humanitarnego i konwencji wiedeńskich.

Jest termin zakończenia wojny. Wyciekł dokument agenta FSB.

Różnorodne masaże do wyboru
Różnorodne masaże do wyboru
129,00 zł
180,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Masaż twarzy, szyi i ramion lub leczniczy kręgosłupa za 99 zł i więcej w gabinecie Body Balance w Bydgoszczy (do -35%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz