Home Kategorie Poruszające 500-kilogramowe bomby spadły na domy. „Kolejna zbrodnia przeciwko ludzkości”.

500-kilogramowe bomby spadły na domy. „Kolejna zbrodnia przeciwko ludzkości”.

500-kilogramowe bomby spadły na domy. „Kolejna zbrodnia przeciwko ludzkości”.

Co najmniej 18 cywilów, w tym dwoje dzieci, poniosło śmierć w poniedziałek w wyniku rosyjskiego bombardowania bloków mieszkalnych w Sumach na północy Ukrainy.

Rosyjska agresja na Ukrainę trwa kolejny dzień. Rosjanie stają się coraz bardziej sfrustrowani i brutalni. Pociski i bomby spadają nie tylko na obiekty strategiczne, ale też na osiedla mieszkalne. Minionej doby do masakry doszło w Sumach na północy kraju.

Doradca szefa ukraińskiego MSW Anton Heraszczenko poinformował, że w bombardowaniach zginęło 18 cywilów, w tym co najmniej dwoje dzieci. Ofiar śmiertelnych może być znacznie więcej, bo pod gruzami zawalonych budynków mieszkalnych mogą znajdować się kolejne poszkodowane osoby.

„Wczoraj wieczorem rosyjscy faszystowscy lotnicy przeprowadzili kolejną zbrodnię przeciwko ludzkości w Sumach” – napisał w serwisie Telegram. Dodał, że 500-kilogramowe bomby spadły na zabudowania przy dwóch ulicach.

Wołodymyr Zełenski i jego ministrowie od początku wojny domagają się wprowadzenia całkowitego zakazu lotów nad Ukrainą. Heraszczenko po raz kolejny zwrócił się do światowych przywódców o „zamknięcie nieba” i dostarczenie Ukrainie rakiet ziemia-powietrze. Opublikował też drastyczne zdjęcia z masakry w Sumach. Przyznał, że robi to celowo, aby zobaczyli to przywódcy Zachodu.

Podobne fotografie pojawiły się na profilu ukraińskiego parlamentu na Twitterze. Z kolei Ołeksander Szczerba, ambasador Ukrainy w Austrii, pokazał makabryczny film z zawalonych budynków.

Na antenie TVN padły wulgaryzmy. „Niech oni wypier*alają!” [WIDEO]

Pakiet wellness & spa dla 1-2 os.
Pakiet wellness & spa dla 1-2 os.
89,00 zł
270,00 zł
180 dni
do końca oferty!
Pakiety spa dla 1 osoby (od 89 zł) lub 2 osób (od 129 zł) w Wellenss&Beauty Clinical w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz