Home Kategorie News „Nie ma wody, jedzenia, prądu. Psy rozwlekają ciała zabitych”. Wstrząsające słowa mera Buczy.

„Nie ma wody, jedzenia, prądu. Psy rozwlekają ciała zabitych”. Wstrząsające słowa mera Buczy.

„Nie ma wody, jedzenia, prądu. Psy rozwlekają ciała zabitych”. Wstrząsające słowa mera Buczy.

Coraz gorsza jest sytuacja mieszkańców Buczy na przedmieściach Kijowa. Miasto jest okupowane przez siły rosyjskie, które ostrzeliwują ulice i nie pozwalają mieszkańcom wychodzić z domów. Lokalne władze informują, że brakuje wody i jedzenia.

Rosja kontynuuje ataki na największe ukraińskie miasta. Wśród celów są też jednak mniejsze miejscowości, jak Bucza pod Kijowem.

– „Rosjanie nie pozwalają mieszkańcom wychodzić z mieszkań, ostrzeliwują ulice” – powiedział mer miasta Anatolij Fedoruk, cytowany we wtorek przez portal Ukraińska Prawda.

– „Były próby naszych sił zbrojnych… kiedy faktycznie wyparły rosyjskie wojska, ale po dobie (Rosjanie – red.) znowu weszli” – powiedział mer. Jak dodał, siły rosyjskie kontrolują wszystkie główne drogi i je ostrzeliwują.

– „Kiedy nie ma ostrzałów, w tym krótkim okresie, nie dają mieszkańcom wychodzić z mieszkań” – przekazał.

– „Mieszkańcy nie mają możliwości kupienia wody, jedzenia, nie mają prądu ani możliwości wyjazdu” – mówił, cytowany przez RBK-Ukraina.

– „Ludzie chowają się w piwnicach, nie ma z nimi praktycznie kontaktu. Powiedział, że psy rozwlekają ciała zabitych. Nocą Rosjanie przeprowadzili kolejny ostrzał artyleryjski miasta” – poinformował mer. Podkreślił, że Bucza jest „zakładnikiem” rosyjskich wojsk.

W poniedziałek Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy przekazał, że oblegane przez siły rosyjskie miasta Irpień i Bucza w okolicach Kijowa są pozbawione wody, prądu i żywności. Sztab podkreślił, że w Irpieniu już ponad trzy doby nie ma światła, wody i ogrzewania, a także dostaw wody i żywności. Jednocześnie żołnierze rosyjscy zabronili mieszkańcom wychodzić z domów.

Podobna sytuacja panuje w Buczy, która jest ostrzeliwana niemal od początku wojny. Ludzie chowają się przed ostrzałem w piwnicach i prawie nie ma z nimi kontaktu z powodu braku prądu. Władze próbują uzgodnić utworzenie korytarzy humanitarnych, ale na razie ewakuacja jest niemożliwa.

500-kilogramowe bomby spadły na domy. „Kolejna zbrodnia przeciwko ludzkości”.

Oczyszczanie i pielęgnacja cery
Oczyszczanie i pielęgnacja cery
119,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Oczyszczanie i pielęgnacja cery: ekskluzywny, 11-etapowy pakiet zabiegów od 119,99 zł w Instytucie Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
7
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz