Home Kategorie News PILNE! Służby alarmują: Putin wziął na cel Niemcy.
26.47K

PILNE! Służby alarmują: Putin wziął na cel Niemcy.

PILNE! Służby alarmują: Putin wziął na cel Niemcy.

Niemiecki Bild alarmuje, że po tym, jak Putin rozpoczął inwazję na Ukrainę, na jego celowniku znalazły się też Niemcy. Jak twierdzą eksperci, w Niemczech może obecnie działać od 200 do nawet 2 tys. rosyjskich agentów.

– „Widać zakres agresywnych rosyjskich działań wywiadowczych w całej Europie. Prawdopodobnie wiemy tylko o dziesięciu procentach ich poczynań” – podaje „Bild”, powołując się na słowa Johna Sawersa, byłego szefa brytyjskiego wywiadu MI6.

Celem agentów jest zbieranie informacji o politykach i szefach firm krytykujących Rosję oraz wysyłanie tych danych na Kreml. Innym celem jest wprowadzenie niepokoju wśród „zwykłych obywateli”. Według Sebastiana Fiedlera z SPD, Putin pozwoli swoim szpiegom „zrobić wszystko, co w ich mocy, aby wbić klin w nasze społeczeństwo”, nie stroniąc nawet od brutalnych morderstw.

W kręgach niemieckich organów bezpieczeństwa rosną też obawy o rosyjską dywersję.

– „Żądam bardzo ścisłego monitorowania pracowników rosyjskich służb specjalnych przez Urząd Ochrony Konstytucji” – apeluje Stephan Mayer (CSU), były sekretarz stanu ds. wewnętrznych.

Rainer Wendt, szef związku zawodowego policji, ostrzega nawet przed potencjalnymi atakami na koszary czy aktami sabotażu, szczególnie na bazy wojskowe NATO w Niemczech.

Jak przypomina Bild, Putin wykorzystuje do swoich celów nie tylko szpiegów, ale też grupy, jak Nocne Wilki. Stworzony w Rosji nacjonalistyczny klub motocyklowy ma ok. 5 tys. członków. W 2014 roku Nocne Wilki pomagały w nielegalnym zajęciu Krymu.

– „W 2015 roku 20 członków tej grupy chciało udać się do Berlina z paradą motocyklową z okazji 70. rocznicy kapitulacji, ale Polska odmówiła im przejazdu” – przypomina „Bild”.

W Niemczech Nocne Wilki odgrywają mniejszą rolę, tam jednak „służby wywiadowcze Putina skupiają wysiłki rekrutacyjne na gotowych do walki młodych mężczyznach z grup bojowych Systema, zwłaszcza w Niemczech Wschodnich” – dodaje Bild.

Nie żyje jeden z najważniejszych generałów Rosji. „Wyeliminowany”.

Okulary i soczewki do-85%
Okulary i soczewki do-85%
39,00 zł
149,00 zł
4 dni
do końca oferty!
Soczewki (39 zł) lub 49 zł za groupon zniżkowy wart 300 zł na okulary i więcej w Soczewki24.pl – 22 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
4
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz