Home Kategorie Poruszające Kolejne mocne przemówienie Zełenskiego. „Zostaję w Kijowie. Tyle, ile potrzeba, by wygrać tę wojnę”.

Kolejne mocne przemówienie Zełenskiego. „Zostaję w Kijowie. Tyle, ile potrzeba, by wygrać tę wojnę”.

Kolejne mocne przemówienie Zełenskiego. „Zostaję w Kijowie. Tyle, ile potrzeba, by wygrać tę wojnę”.

Ukraiński prezydent oświadczył w poniedziałek wieczorem, że Ukraina nie przestanie bronić swoich miast, a po wrogu nie zostanie nawet ślad. Odbudowane zostaną wszystkie miasta.

Wojna na Ukrainie trwa od 24 lutego. Ukraińcy cały czas dzielnie bronią się przed agresją Rosji, której wojska atakują i ostrzeliwują miasta. W tych ciężkich czasach przesłanie do swoich obywateli kieruje prezydent Wołodymyr Zełenski.

– „Jest noc, nocny Kijów, poniedziałkowy wieczór […], a w kraju wojna […] To dwunasty dzień takiej walki. Jestem w Kijowie, moi ludzie są ze mną. […] Wszyscy walczymy, wszyscy są na swoich miejscach” – powiedział prezydent, zapewniając, że „siła walki, dyplomacji i ducha Ukrainy przyniesie jej zwycięstwo”.

– „Nasi ludzie czasem nie mają broni, ale mają męstwo. Wszyscy oni to bohaterowie – ocenił Zełenski. Zwracając się do rodaków powiedział: – Wy nie ustępujecie i my nie ustępujemy. Na Ukrainie pojawił się taki duch narodowy, jakiego wcześniej nie widzieliśmy. […] Nie boimy się czołgów, nie boimy się broni” – oświadczył prezydent.

– „Nienawiść (jaką Rosjanie przynieśli) nie jest nasza, nie będzie po niej śladu. […] Jesteśmy narodem pokojowym, nie chcemy wojny. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni, bo armia ukraińska utrzymuje swoje pozycje, to są bohaterowie.”

– „W Makarowie w obwodzie kijowskim ostrzelano dzisiaj piekarnię, starą piekarnię […], kim trzeba być, by robić coś takiego” – dodał Zełenski. W ostrzale budynku nieaktywnej już piekarni zginęło co najmniej 13 cywilów.

– „Rosjanie zaminowali nawet drogę, która była przygotowana do przewożenia żywności do Mariupola. I otworzyli ze względów propagandowych małe przejście dla niewielu ludzi” – oświadczył prezydent. Powiedział też, że zamiast korytarzy humanitarnych na Ukrainie „odezwały się rosyjskie czołgi”.

Podkreślił: „jestem tu, nigdzie się nie wybieram i pozostanę tutaj, w Kijowie. Tyle, ile potrzeba, by wygrać tę wojnę”. Poinformował też, że podpisał rozporządzenie o przyznaniu odznaczeń pięciu szczególnie bohaterskim żołnierzom.

Nowe orędzie Władimira Putina. „Możecie być dumni z nich”.

Stomatologia
Stomatologia
24,99 zł
Oferta zakończona!
Fluoryzacja, skaling, przegląd jamy ustnej i więcej od 24,99 zł w Gabinecie Stomatologicznym Adama Popko

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz