Home Kategorie News „Nie będziemy dopłacać do wojny Putina”. Prezydent Biden ogłosił kluczową decyzję.
10.48K

„Nie będziemy dopłacać do wojny Putina”. Prezydent Biden ogłosił kluczową decyzję.

„Nie będziemy dopłacać do wojny Putina”. Prezydent Biden ogłosił kluczową decyzję.

Stany Zjednoczone wprowadzają zakaz importu surowców energetycznych z Rosji – ogłosił podczas wtorkowego wystąpienia Joe Biden. – Nie będziemy dopłacać do wojny Putina. Nie będziemy tego tolerować – podkreślał prezydent USA.

USA wprowadza embargo na import rosyjskich surowców: gazu, ropy oraz węgla. Kilka godzin przed ogłoszeniem przez Bidena decyzji o planach nałożenia kluczowych sankcji informował Bloomberg.

– „Decyzję tę podjęliśmy po konsultacjach z partnerami w Europie. Jesteśmy zjednoczeni. USA produkują dużo więcej energii niż inne kraje Europy razem wzięte” – mówił Biden.

– „To uderzenie w główną arterię rosyjskiej gospodarki. My musimy budować światową presję na Putina i jego wojenną machinę” – podkreślał, przyznając, że „ochrona wolności będzie kosztować”.

Biden dodał też, że ze względu na zdecydowanie większą zależność od rosyjskich surowców, wielu europejskich sojuszników nie jest w stanie przyłączyć się do embarga, jednak wspólnie pracują nad długoterminową strategią uniezależnienia się od importu z Rosji.

Ogłaszając embargo na import rosyjskich surowców, Biden wezwał Kongres do przyjęcia pakietu pomocy dla Ukrainy. Początkowo Biden wnioskował o 6,5 mld dolarów, w toku prac kwotę podniesiono do 10 mld., teraz to już 12 mld.

Rosja ściąga posiłki z Syrii. Mają się bić z Ukraińcami.

Źródło: PAP

Wyszczuplająca kriolipoliza
Wyszczuplająca kriolipoliza
99,90 zł
200,00 zł
Oferta zakończona!
Wyszczuplająca kriolipoliza od 99,90 zł w Instytucie Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz