Home Kategorie News Szpital w Mariupolu zbombardowany. „Pod gruzami są dzieci”. Zełenski pokazał przerażające nagranie.

Szpital w Mariupolu zbombardowany. „Pod gruzami są dzieci”. Zełenski pokazał przerażające nagranie.

Szpital w Mariupolu zbombardowany. „Pod gruzami są dzieci”. Zełenski pokazał przerażające nagranie.

W Mariupolu doszło do ataku bombowego na szpital położniczy. Pod gruzami są dzieci. Władze miasta poinformowały wcześniej o zbombardowaniu szpitala dziecięcego i położniczego.

Rosjanie zbombardowali szpital dziecięcy w Mariupolu – przekazała w środę rada miejska. Załączono nagrania, na których widać, że budynek jest całkowicie zniszczony.

– „To okrucieństwo. Ile jeszcze świat będzie współuczestnikiem, ignorując terror? Natychmiast zamknijcie niebo. Natychmiast przerwijcie zabójstwa. Macie siłę. Ale wygląda na to, że tracicie człowieczeństwo” – napisał Zełenski.

W środę po południu władze Mariupola i obwodu donieckiego poinformowały o rosyjskim ataku lotniczym na obiekty cywilne. Miasto jest okrążone przez rosyjskie wojska i bombardowane. Okupanci nie pozwalają na ewakuację ludności.

– „W wyniku blokady miasta zginęło dotąd 1300 jego mieszkańców” – napisał w środę na Facebooku doradca mera Mariupola Petro Andriuszczenko.

W mieście brakuje wody, jedzenia i lekarstw. Prezydent Zełenski powiedział we wtorek, że dostawy wody pitnej są świadomie blokowane, a w wyniku odwodnienia zmarła 12-letnia dziewczynka.

Zapłakany chłopiec samotnie przekroczył granicę z Polską. „Serce pęka”.

Dieta OXY: celebryci ją uwielbiają
Dieta OXY: celebryci ją uwielbiają
47,00 zł
69,00 zł
Oferta zakończona!
Dieta OXY: dieta odchudzająca ceniona przez celebrytów od 47 zł (do -40%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz