Home Kategorie News Rosyjscy jeńcy wzywają Kreml do zakończenia wojny. „To my jesteśmy faszystami”.
8.19K

Rosyjscy jeńcy wzywają Kreml do zakończenia wojny. „To my jesteśmy faszystami”.

Rosyjscy jeńcy wojenni wezwali w środę na konferencji prasowej w Kijowie przywódców swojego kraju do „zaprzestania bezsensownej i podstępnej wojny z Ukrainą”.

W środę w Kijowie 7 rosyjskich jeńców wydało komunikat. Wzięci do niewoli żołnierze zwiadu mówili, aby Kreml przestał atakować Ukrainę.

Jak relacjonuje Ukrinform, więzień wojenny Wołodymyr Raskazow przepraszał obywateli Ukrainy za „przybycie tutaj jako zbrodniarze wojenni”.

– „Kiedy przebywaliśmy tu w szpitalu, słyszeliśmy ciągły ostrzał ciężkiej artylerii Federacji Rosyjskiej, samoloty bombardowały szpitale, szkoły, przedszkola, placówki medyczne. Był niekończący się ostrzał z ciężkich systemów miotaczy ognia i systemów artyleryjskich” – powiedział.

Jeniec Siergiej Gałkin zdradził, iż w Rosji powiedziano żołnierzom, że muszą „ratować ludność cywilną” na Ukrainie, ale okazało się, że tak nie jest i wezwał przywódców swojego kraju do zaprzestania tego „terroryzmu”.

– „Nasz rząd powiedział, że należy tu ratować cywilów. Chcę powiedzieć rosyjskim żołnierzom, żeby rzucili broń. Tu jest ludność cywilna, która nie chce wojny. Chcę również powiedzieć mojemu naczelnemu dowódcy, aby przestał terroryzować Ukrainę” – oznajmił Gałkin.

Jeniec Serhij Błażko wyraził przekonanie, że na Ukrainie w wyniku rosyjskiej agresji giną pokojowo nastawieni ludzie i zaapelował do przywódców na Kremlu o zaprzestanie „wysyłania tu żołnierzy”.

– „Chcę powiedzieć, że nasze dowództwo powinno przestać wysyłać tu żołnierzy, bombardować i zabijać niewinnych cywilów Ukrainy. Chcę przekazać mojemu dowództwu, żeby natychmiast przerwało wojnę” – powiedział.

Z kolei jeniec Maksym Czernik przekazał „narodowi ukraińskiemu najgłębsze przeprosiny” i groził władzom swojego kraju narodowym powstaniem.

– „Zdaliśmy sobie sprawę, że nie ma tu faszystów i ucisku narodu ukraińskiego. Chcę, żeby moi koledzy mnie usłyszeli – chłopcy, złóżcie broń, walczymy przeciwko pokojowemu narodowi. I mówię Głównodowodzącemu – jest tu wielu takich jak my i prędzej czy później wrócimy do domu, a ludzie stracą cierpliwość i chwycą za broń, by obalić rząd, który podstępnie wysyła tu chłopców jako mięso armatnie. W tej sytuacji to my jesteśmy faszystami” – mówił Czernik.

Ukraina bije na alarm w sprawie Czarnobyla. „Grozi wyciekiem radioaktywnym”.

Wybielanie zębów
Wybielanie zębów
199,99 zł
400,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Wybielanie zębów od 199,99 zł w Przychodni Specjalistycznej Ewa Konopelko-Śliżewska – 2 lokalizacje (do -55%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz