Home Kategorie News Seria ataków bombowych w Żytomierzu. Nie żyje 10 osób. Wśród ofiar niemowlęta.

Seria ataków bombowych w Żytomierzu. Nie żyje 10 osób. Wśród ofiar niemowlęta.

Seria ataków bombowych w Żytomierzu. Nie żyje 10 osób. Wśród ofiar niemowlęta.

Co najmniej 10 osób, w tym dwoje niemowląt, poniosło śmierć w wyniku rosyjskich ataków lotniczych w obwodzie żytomierskim.

Rosjanie w nalotach na ukraińskie miasta stosują amunicję niekierowaną. Bomby spadają na osiedla mieszkalne, szpitale i szkoły. W ich wyniku ginie wielu cywilów.

Intensywne naloty w Żytomierzu trwają od kilku dni. We wtorek wieczorem Rosjanie dokonali tam serii ataków bombowych. Ukraińska prokuratura wskazuje, że atakowano domy mieszkalne, obiekty infrastruktury krytycznej i przedsiębiorstwa.

– „Pod Malinem w ataku rakietowo-bombowym zniszczono dom, w gruzach którego zginęła rodzina: troje dorosłych i troje dzieci, w tym dwoje niemowląt” – pisze Interfax-Ukraina. Jeszcze cztery osoby zginęły, a trzy zostały ranne, w atakach na akademik i inne budynki.

Biuro Praw Człowieka ONZ przekazało w środę, że od początku rosyjskiej inwazji zginęło w Ukrainie co najmniej 516 cywilów, a 908 zostało rannych. W komunikacie podkreślono, że liczby te w rzeczywistości są prawdopodobnie „o wiele wyższe”.

Rosja zaatakuje bronią chemiczną i biologiczną? „Operacja pod fałszywą flagą”.

eKurs: Microsoft Office Master
eKurs: Microsoft Office Master
29,00 zł
99,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Kurs online: pakiet 15 kursów Microsoft Office z dyplomem od 29 zł z firmą Expose

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz