Home Kategorie News Negocjacje ukraińsko-rosyjskie bez przełomu. „Nie możemy zatrzymać wojny”.
2.92K

Negocjacje ukraińsko-rosyjskie bez przełomu. „Nie możemy zatrzymać wojny”.

Negocjacje ukraińsko-rosyjskie bez przełomu. „Nie możemy zatrzymać wojny”.

Rozmowy szefów MSZ Rosji i Ukrainy, które odbyły się w Turcji nie przyniosły postępów w kwestii zawieszenia broni. Szef ukraińskiej dyplomacji powiedział, że Siergiej Ławrow sprzeciwił się korytarzom humanitarnym.

Negocjacje Rosji i Ukrainy nie przyniosły 10 marca przełomu. Dmytro Kuleba, minister spraw zagranicznych Ukrainy, przekazał, że „nie ma postępu w sprawie zawieszenia broni”.

– „Minister Ławrow (szef dyplomacji Rosji, przyp.) nie zgodził się na korytarze humanitarne z i do Mariupola. Ukraina się nie podda. Rosyjski plan okazał się błędem” – dodał Kułeba.

– „Nie możemy zatrzymać wojny, jeśli nie zgadza się na to kraj, który ją rozpoczął” – powiedział w czwartek minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba na konferencji prasowej.

Rosja domagała się, aby Ukraina zagwarantowała „neutralność”, tj. że nie wstąpi do NATO i uzna niepodległość „republik” donieckiej i ługańskiej oraz przestanie rościć pretensje do okupowanego Krymu.

– „To warunki niespełnialne” – mówił Kułeba.

Siergiej Ławrow użył też szokującej argumentacji ws. ostrzeliwań Mariupola. Za powód niszczenia tamtejszego szpitala podał, że jest on bazą „ukraińskich nacjonalistów”, a powodem agresji na Ukrainie jest panujący tam „neonazizm”.

„Putin już podjął decyzję o wojnie z Zachodem”. Ambasador bije na alarm.

eKurs: Microsoft Office Master
eKurs: Microsoft Office Master
29,00 zł
99,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Kurs online: pakiet 15 kursów Microsoft Office z dyplomem od 29 zł z firmą Expose

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz