Home Kategorie Poruszające Awantura w rosyjskiej telewizji. Wojskowy chciał ujawnić prawdę o wojnie [WIDEO]

Awantura w rosyjskiej telewizji. Wojskowy chciał ujawnić prawdę o wojnie [WIDEO]

Rosyjski wojskowy chciał w programie państwowej telewizji uświadomić widzów o wojnie Rosji z Ukrainą oraz upamiętnić zmarłych żołnierzy. Gospodarz programu zareagował bardzo gwałtownie, przerywając wypowiedź i zabrał głos.

Mijają dwa tygodnie odkąd Rosja zaatakowała Ukrainę. Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował, że agresor stracił już ponad 12 tys. żołnierzy. Rosjanie jednak nie chcą sprowadzać ciał zabitych do kraju, bo kłóciłoby się to z propagandową narracją. To ich pamięć chciał upamiętnić wojskowy na antenie Zvezdy.

Nagranie pochodzi z kanału Zvezda, czyli telewizji ściśle kontrolowanej przez Kreml i prowadzonej przez Ministerstwo Obrony.

Władimir Jeranosjan, kapitan rezerwy oraz ekspert rosyjskiego Biura Analiz Wojskowo-Politycznych, chciał oddać hołd Rosjanom, którzy zginęli w Ukrainie. Prowadzącemu zdecydowanie się to nie spodobało.

– „Tam [w Ukrainie – przyp. red.] są ludzie z bojowym doświadczeniem, przeszli przez Afganistan, kampanię czeczeńską, przez Donbas. Tam w rzeczywistości nasi chłopcy, a także donieccy i ługańscy oraz z sił specjalnych teraz giną, a nasze państwo…” – zaczął mówić Władimir Jeranosjan.

– „Nie, nie, nie, nie. Nie chcę tego słyszeć. Przestań!” – przerwał mu natychmiastowo prowadzący, domyślając się, że wojskowy powie coś, co zburzy propagandę.

– „Oni umierają…” – mówił gość. Prowadzący nadal próbował go uciszyć.

– „Oni… Poczekaj sekundę” – prosił Jeranosjan.

– „Co? Nie możesz przestać?” – prowokująco odpowiedział prowadzący.

Kapitan przyznał, że chce po prostu oddać cześć pamięci zmarłych w Ukrainie rosyjskich żołnierzy. Prowadzący nadal nie dowierzał w te słowa.

– „Ja po prostu chcę, żebyśmy teraz wstali i uczcili minutą ciszy nasze dzieci, które tam walczą za Rosję i za Donbas” – wykrztusił w końcu wojskowy. Tego jednak było już za wiele.

– „Ja wam powiem, co nasze dzieci tam robią! Nasze dzieci tam zabijają faszystowskie gady! To triumf rosyjskiego oręża! To triumf rosyjskiej armii! To odrodzenie Rosji!” – krzyczał w nerwach prowadzący.

„Putin już podjął decyzję o wojnie z Zachodem”. Ambasador bije na alarm.

Do 45% zniżki na: Zabieg na twarz w firmie Kosmetyka nowoczesna
Do 45% zniżki na: Zabieg na twarz w firmie Kosmetyka nowoczesna
88,00 zł
160,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Do 45% zniżki na: Zabieg na twarz w firmie Kosmetyka nowoczesna

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz