Home Kategorie News PILNE! „Rosjanie rozważają wysadzenie magazynów amoniaku”.
7.44K

PILNE! „Rosjanie rozważają wysadzenie magazynów amoniaku”.

PILNE! „Rosjanie rozważają wysadzenie magazynów amoniaku”.

SBU w czwartkowym komunikacie ostrzega, że Rosjanie rozważają wysadzenie magazynów amoniaku w obwodzie charkowskim, aby następnie oskarżyć o to siły ukraińskie.

Według SBU Rosjanie „produkują fake newsy, by usprawiedliwić swoje okrucieństwa i oskarżyć o nie Ukrainę”.

– „Na przykład okupanci na poważnie rozważają wysadzenie magazynów amoniaku w obwodzie charkowskim, by zrzucić winę na Siły Zbrojne Ukrainy” – podano.

Według SBU możliwe są też inne prowokacje. Służba Bezpieczeństwa wskazała, że środowe bombardowanie szpitala położniczego i dziecięcego w Mariupolu Rosja uzasadniała zmyślonym stwierdzeniem, że „była tam baza wojskowych”.

– „Takie rzeczy może zrodzić tylko chora fantazja. Podobnie jak inne fake newsy o tajnych więzieniach, broni biologicznej, atakach chemicznych czy nawet bojowych nietoperzach, o których oficjalnie mówi rosyjskie ministerstwo obrony” – napisano w komunikacie.

Rosyjskie ministerstwo obrony oświadczyło w czwartek, że „USA planowały na Ukrainie eksperymenty z patogenami ptaków, nietoperzy i gadów”, nietoperze miały być „agentami broni biologicznej”, zaś ptaki migrujące nad Rosją – służyć do roznoszenia groźnych chorób.

Dzień wcześniej brytyjski Guardian informował, powołując się na anonimowych przedstawicieli krajów zachodnich, że Zachód obawia się, iż Rosja użyje na Ukrainie broni chemicznej. Powołując się na pracowników administracji zachodnich państw, przekazano, że kampania dezinformacyjna na temat „broni biologicznej” na Ukrainie prowadzona przez rosyjskie władze, ma być wykorzystana jako pretekst do takiego ataku.

„Putin już podjął decyzję o wojnie z Zachodem”. Ambasador bije na alarm.

Całodniowe wejście do sali zabaw
Całodniowe wejście do sali zabaw
26,99 zł
39,00 zł
Oferta zakończona!
Sala zabaw: nieograniczone czasowo wejście dla dzieci od 26,99 zł w 4Kids w Tychach

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz