Home Kategorie Poruszające 49-latek zgwałcił nastolatkę, która uciekła z Ukrainy. „Przyjął ją do swojego mieszkania”.

49-latek zgwałcił nastolatkę, która uciekła z Ukrainy. „Przyjął ją do swojego mieszkania”.

49-latek zgwałcił nastolatkę, która uciekła z Ukrainy. „Przyjął ją do swojego mieszkania”.

Wrocławscy policjanci zatrzymali 49-letniego mężczyznę, który podejrzany jest o zgwałcenie 19-latki z Ukrainy. Mężczyzna przyjął młodą kobietę pod swój dach, gdy ta uciekła przed wojną ze swojego kraju.

Od rozpoczęcia wojny na Ukrainie do Polski przyjechało już 1,5 mln uchodźców. Ogromna większość z nich może liczyć na pomoc i schronienie, ale zdarzają się też dramatyczne i tragiczne historie, w których uchodźcy padają ofiarami.

Taką ofiarą jest m.in. 19-letnia Ukrainka, którą przyjął pod swój dach 49-latek z Wrocławia. Mężczyzna chciał wykorzystać seksualnie nastolatkę. Gdy odmówiła, zgwałcił ją. Do zdarzenia doszło 9 marca.

– „Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna siłą doprowadził kobietę do obcowania płciowego wbrew jej woli. Wcześniej poznał dziewczynę, oferując swą pomoc za pośrednictwem portalu internetowego. Przyjął ją do swojego mieszkania i dokonał tego brutalnego przestępstwa” – podała wrocławska policja.

Za zgwałcenie 19-latki mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.

– „Policja z pośrednictwem prokuratury będzie wnioskować o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Nie ma przyzwolenia na takiego typu zachowania. Tym bardziej na szczególne potępienie zasługuje fakt, że kobieta ta była w trudnej sytuacji życiowej – uciekła z objętej wojną Ukrainy, nie znała języka polskiego, nie znała miasta i nigdy nie była w Polsce. Zaufała mężczyźnie, który obiecał jej pomóc i dać schronienie” – poinformowała policja.

Dzięki wzmożonej i intensywnej pracy policjantów 49-latka udało się zatrzymać w niespełna 1,5 godziny od przyjęcia zawiadomienia o przestępstwie.

PILNE! „Rosjanie rozważają wysadzenie magazynów amoniaku”.

Źródło: PAP,  Foto: PAP/Wojtek Jargiło

Wybielanie zębów
Wybielanie zębów
199,99 zł
400,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Wybielanie zębów od 199,99 zł w Przychodni Specjalistycznej Ewa Konopelko-Śliżewska – 2 lokalizacje (do -55%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz